هم رسان: اینل هنوز اولین پردازنده‌های 10 نانومتری خود را عرضه نکرده اما این مسئله باعث نمی‌شود این شرکت پخش تیزر دومین سری از این پردازنده‌ها را متوقف سازد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از انگجت، در صفحه نام کد این شرکت شاهد نام Ice Lake هستیم که یک سری از پردازنده‌های ساخته شده بر مبنای فرایند 10 nm+ هستند. در حال حاضر هیچ اطلاعات دیگری در خصوص این پردازنده‌ها وجود ندارد، اما AnandTech تصور می‌کند این رونمایی یک رونمایی جامع و کامل از 10 نانومتری است. معماری اولیه یعنی Cannon Lake ممکن است بر پردازنده‌های موبایلی متمرکز شده باشد که کوچک‌تر هستند و در نتیجه ساخت آن‌ها آسان‌تر است، در حالیکه عملکرد پردازنده تا حدودی ضعیف است اما نسخه Ice Lake عملکردی نسبتاً ثابت دارند و می‌توانند قطعات بزرگتر دسک تاپی را کنترل کنند.

زمان عرضه این محصول هنوز مشخص نیست. اما به نظر می‌رسد که Cannon Lake در یکی از روزهای سال 2018 عرضه خواهد شد، بنابراین این احتمال وجود دارد که Ice Lake در اواخر 2018 و یا 2019 رونمایی شود.
جای تعجب نیست که اینتل انتشار اطلاعات را به تدریج شروع خواهد کرد. اینتل بارها مجبور شده رونمایی پردازنده‌های خود را به تعویق بیندازد زیرا واقعیت‌های علمی مرتبط با پردازنده‌های بسیار کوچک به روزرسانی ها و ارتقاء را سخت‌تر می‌کند، اما با این حال Cannon Lake به زودی رونمایی خواهد شد. در حال حاضر سازندگان و سرمایه گذاران عرصه رایانه بی صبرانه منتظر محصول بعدی اینتل هستند. در حالیکه تقریباً مشخص است که طراحی پردازنده‌های بعد از Cannon Lake با معماری 10 نانومتری خواهد بود.