هم رسان: زیرمجموعه New Devices Group (NDG) اینتل در حال طراحی نمونه ای از عینک های هوشمند است که از تکنولوژی retinal projection برای ایجاد یک صفحه نمایش مجازی (heads up display) برخوردار است و این عینک تصویر را به طور مستقیم به شبکیه چشم فرد می تاباند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از گیکی گجتز، فناوری retinal projection فرآیندی که در آن نور به صورت مستقیم به شبکیه چشم تابانده می شود. این عینک هوشمند اینتل بر خلاف گوگل گلس بیشتر شبیه به عینک های معمولی است تا این که شبیه به صفحه نمایش نصب شده بر روی آدم های مکانیکی (سایبورگ ها) باشد.

عینک هوشمند Vaunt تنها 50 گرم وزن دارد، قطعات الکترونیکی آن در طرفین فریم آن قرار دارد که به شکل دو قطعه کوچک در بدنه عینک نصب شده اند. این عینک به دلیل برخورداری از تکنولوژی retinal projection باید با دقت زیادی تنظیم شود تا پرتوافکنی را به محل مناسبی از شبکیه چشم کاربر انجام دهد. زمانی که به پایین نگاه می کنید این پرتوافکنی قابل مشاهده است اما به محض نگاه کردن به روبرو این فرایند نامرئی می شود.
این عینک هوشمند از یک لیزر برای تاباندن تصویر و متن سیاه و سفید به شبکیه چشم استفاده می کند و یک سطح 400 در 150 پیکسلی ارائه می دهد. لیزر به لنز سمت راست عینک وصل شده است و از یک پروژکتور هولوگرافی برای تاباندن تصویر بر پشت کره چشم و مستقیما روی شبکیه استفاده می کند. همانطور که ممکن است خودتان هم حدس زده باشید، اینتل ادعا می کند این لیزر از قدرت بسیار کمی برخوردار است و به هیچ وجه به چشم شما آسیب نمی رساند.

وزن هر دو طرف عینک به یک اندازه است تا کاربر به راحتی از آن استفاده کند و تمامی سخت افزارهای موجود در این عینک به طور خاصی برای خود این عینک هوشمند طراحی و تولید شده است. متاسفانه هیچ اطلاعاتی درباره قیمت و یا توزیع آن در سرتاسر دنیا در حال حاضر منتشر نشده است، اما به محض کسب اطلاعات جدید با شما در میان خواهیم گذاشت. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره عینک هوشمند Intel Vaunt که انتظار می رود طی سال 2018 در اختیار توسعه دهندگان قرار گیرد، پیشنهاد می کنیم فیلم زیر را مشاهده کنید.