هم رسان: اینتل مشخصات کامل پردازنده های 12 تا 18 هسته ای خود را تائید کرد که با اسامی Intel Core i9-7920X، Intel Core i9-7940X، Intel Core i9-7960X و Extreme Edition Intel Core i9-7980XE عرضه شده اند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از گیکی گجتز، این پردازنده های جدید Intel Core X-series در اوایل سال جاری طی رویداد کامپیوتکس 2017 رونمایی و به عنوان «یک پلتفرم دسک تاپی رده بالا، مقیاس پذیر و قدرتمند» توسط اینتل به بازار معرفی شدند.

خانواده پردازنده های جدید سری X کارهای پردازشی همزمان، نیازمند به پردازش گسترده و دارای چندین thread را انجام می دهد، این پردازنده ها دارای بیش از 18 هسته و 36 thread و بیش از 68 مسیر PCIe 3.0 بر روی پلتفرم هستند که به کاربران این امکان را می دهند که سیستم های خود را با حافظه های اس اس دی سریع، بیش از 4 کارت گسسته GFX و پورت Thunderbolt 3 فوق العاده سریع ارتقاء ببخشند. اینتل در مورد عملکردی که می توان از این پردازنده های جدید انتظار داشت این طور توضیح می دهد: «افرادی که خلق محتوا می کنند می توانند عملکردی 20 درصد بهتر برای خلق محتوای واقعیت مجازی و ویرایش ویدئویی 4K بیش از 30 درصد سریعتر نسبت به نسل های قبلی انتظار داشته باشند. این مسئله به معنای زمان انتظار کمتر و زمان بیشتر برای طراحی دنیاها و تجارب جدید است. بازی کنان و علاقه مندان می توانند کارهای سخت همزمان را نسبت به پردازنده های نسل قبل 30 درصد سریعتر انجام دهند.»

پردازنده Intel Core X-series دوازده هسته ای از ششم شهریور و پردازنده های 14 تا 18 هسته ای نیز از سوم مهر عرضه خواهند شد. پردازنده های 4 تا 10 هسته ای همراه با بیش از 200 مادربورد Intel X299 Chipset پیش از این در فروشگاه های مختلفی عرضه شده اند.