هم رسان: در حال حاضر یکی از روش هایی که اینتل برای مقابله با آسیب پذیری های Spectre و Meltdown به کار گرفته است از طریق انتشار پچ های نرم افزاری است. با این حال گزارش هایی در این زمینه وجود دارد که ادعا می کند پچ های امنیتی به عملکرد تراشه ها آسیب می زند، مسلماً این شرایط وضعیت خیلی مناسبی نیست اما اینتل امیدوار است این مشکل را سال آینده برطرف کند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، مدیر عامل اینتل در جریان گزارش چهارمین دوره مالی این شرکت وعده داده که تراشه های جدید این شرکت این مشکل را به صورت سخت افزاری برطرف کرده و بدین ترتیب مشکل این آسیب پذیری ها برای همیشه برطرف خواهد شد. گرچه وی هیچ اشاره ای به زمان عرضه ی این تراشه ها نکرده است و همچنین ذکر نکرده که آیا این تراشه ها شامل پردازنده های اخیر همچون Kaby Lake، Coffee Lake، یا Skylake نیز می شوند یا خیر و یا اینکه تنها پردازنده های Cannon Lake را پشتیبانی می کنند.

به گفته ی وب سایت ArsTechnica ، اینتل اشاره ای به نحوه ی کار این اصلاحیه نیز نکرده است؛ به عنوان مثال مشخص نیست آیا این اصلاحیه بر عملکرد تراشه ها تاثیر می گذارد یا خیر و بسیاری موارد دیگر .