هم رسان: زمانی اینستاگرام تنها برای به اشتراک گذاری عکس هایی بود که با فیلترهای مختلف بهبود یافته بودند. از زمانی که فیس بوک این شرکت را خریداری کرده است، قابلیت های جدیدی را به برنامه اضافه کرده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، این شرکت امکان به اشتراک گذاری ویدیو ها و همچنین ویژگی استوری را به اینستاگرام اضافه کرد. فیسبوک همچنین امکان ارسال پیام های مستقیم که به دایرکت معروف هستند را به این اپلیکیشن محبوب اضافه کرد و در حال حاضر به نظر می رسد که به زودی قابلیت دیگری به این برنامه اضافه خواهد شد. این احتمال وجود دارد که قابلیت تماس صوتی در بعضی از نقاط دنیا به این برنامه اضافه شود.
به گزارش WABetaInfo تیم اینستاگرام در حال حاضر تلاش می کنند تا قابلیت جدیدی را به این اپلیکیشن اضافه کنند که امکان تماس تصویری را برای کاربران فراهم می آورد. کاربران می توانند یک آیکون جدید در نوار ناوبری هر چت ببینند که مانند آیکون تماس تصویری موجود در واتس اپ در سمت راست قرار دارد، این برنامه هم یکی دیگر از برنامه های متعلق به فیسبوک است.

این سایت همچنین اضافه می کند که این قابلیت به محض این که یک چت فعال با مخاطب خود را باز کنید در دسترس خواهد بود. این به این معناست که کاربران تنها قادر به تماس صوتی با کسانی خواهند بود که درخواست آنها را می پذیرد، در صورتی که طرف دیگر این درخواست را نپذیرد، آیکون ظاهر نخواهد شد.
گفته می شود که این قابلیت در حال حاضر در حال تکمیل است بنابراین مدتی طول خواهد کشید تا شاهد آن در این اپلیکیشن باشیم. در حالیکه اینستاگرام هنوز این خبر را تائید یا رد نکرده است، با توجه به این که این شرکت پیش از این اقدام به ایجاد یک اپلیکیشن مستقل برای پیام های دایرکت کرده بود، اضافه کردن قابلیت تماس تصویری به این اپلیکیشن کاملا منطقی به نظر می رسد.