هم رسان: در اپلیکیشن اینستاگرام کاربران می‌توانند یکدیگر را دنبال کنند و یا به اصطلاح رایج فالو کنند. «پیپا اکرم» یکی از کاربران توییتر متوجه شده ظاهراً اینستاگرام در حال آزمایش یک قابلیت جدید است که به شما اجازه می‌دهد هشتک‌ها را دنبال کنید. یعنی اگر شخصی از هشتک‌هایی استفاده کند که شما آن‌ها را دنبال کرده‌اید، شما می‌توانید پست این شخص را ببینید.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، این قابلیت جدید برای برخی از کاربران بسیار کاربردی است، زیرا این کاربران که به پست‌های دارای مضامین خاص مانند #sunrises و #puppies علاقه خاص دارند، به جای دنبال کردن چندین حساب اینستاگرام می‌توانند تنها هشتک‌ها را دنبال کنند و به همه پست‌های مرتبط دست یابند. البته این احتمال وجود دارد که با پست‌هایی روبرو شوید که با هشتک مورد نظر شما مرتبط نیستند زیرا گاهی اوقات کاربران پست‌ها را به اشتباه و یا به عمد هشتک نامربوط می‌گذارند، اما با این حال این قابلیت پیدا کردن عکس‌ها و حساب‌ها را راحت‌تر می‌کند.

اینستاگرام آزمایش می‌کند: امکان دنبال کردن هشتک‌هابرای جلوگیری از ازدحام پست‌های فراوان به نظر می‌رسد در حال حاضر پست‌ها تنها به موارد جدید و استوری های اخیر محدود خواهد بود. گفته می‌شود اینستاگرام این قابلیت را ابتدا با تعداد محدودی از کاربران خود آزمایش می‌کند و جای تعجب نیست که شما هنوز به این قابلیت دسترسی ندارید.
هنوز مشخص نیست اینستاگرام برنامه‌ای برای اجرای سراسری این قابلیت داشته باشد زیرا این شرکت گاهی قابلیت‌هایی را آزمایش می‌کند که هرگز در دسترس کاربران قرار نمی‌گیرد. بنابراین باید منتظر بمانیم و ببینیم چه عاقبتی در انتظار این قابلیت جدید است.