هم رسان: شاید اینستاگرام قابلیت پرطرفدار Stories را از اسنپ چت الهام گرفته باشد اما با توجه به اعداد موجود توانسته از این اپلیکیشن تا حد زیادی جلو بیفتد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، استوری های اینستاگرام در حال حاضر محبوبیت بیشتری در مقایسه با اسنپ چت دارد و این سرویس متعلق به فیس بوک همچنان به دنبال راه‌های جدیدی برای به اشتراک گذاری استوری های بیشتر است. در جدیدترین روش کاربران می‌توانند استوری های دیگران را از طریق پیام‌های دایرکت اینستاگرام به اشتراک بگذارند.
اینستاگرام استوری موقعیت و هشتگ را در بهار امسال رونمایی کرد. این قابلیت بیشتر مواقع در بخش Explore ظاهر می‌شوند. آخرین اقدام شرکت نیز در همین راستا بوده است. این اقدام می‌تواند باعث ایجاد نگرانی‌هایی برای بعضی از کاربران شود زیرا اینستاگرام به کاربران خود اجازه می‌دهد استوری های دیگران را از طریق دایرکت به دوستان خود ارسال کنند.

اینستاگرامکاربران می‌توانند در زمان تماشای یک استوری بر روی آیکون دایرکت در گوشه پایین سمت راست ضربه بزنند و سپس مخاطب مورد نظر خود را برای دریافت دایرکت انتخاب کنند. از آنجایی که تمامی استوری ها تنها یک شبانه روز باقی می‌مانند، در صورتی که گیرنده دایرکت حاوی استوری را در زمان مقرر ملاحظه نکند، پس از اتمام مهلت دیگر قادر به تماشای آن نخواهد بود.
به گفته اینستاگرام م این قابلیت به کاربران این امکان را می‌دهد تا در صورت مشاهده یک استوری جالب آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارند. البته ممکن است بعضی از کاربران احساس خوبی درباره اجازه داشتن افراد دیگر برای به اشتراک گذاری استوری هایشان برای کاربران کاملاً غریبه نداشته باشند.
به همین دلیل اینستاگرام در تنظیمات خود گزینه‌ای برای فعال یا غیرفعال کردن این قابلیت ارائه کرده است. در مورد کاربران دارای حساب شخصی چیزی تغییر نمی‌کند و استوری های این کاربران تنها برای فالوئر هایشان از طریق دایرکت قابل ملاحظه خواهد بود.