هم رسان: ماه گذشته گزارشی منتشر کردیم که اینستاگرام در آن گفته بود در حال آزمایش یک قابلیت جدید برای دنبال کردن هشتگ ها توسط کاربران است. حالا این قابلیت برای کاربران اجرا شده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، در بیانیه این شرکت اعلام شده است: «امروز قصد داریم قابلیت دنبال کردن هشتگ ها را معرفی کنیم که راه‌های جدیدی برای یافتن تصاویر، ویدئوها و افراد مختلف در اینستاگرام فراهم می‌کند. با استفاده از این قابلیت به راحتی می‌توانید با علاقمندی ها، سرگرمی‌ها و انجمن‌هایی که برایتان اهمیت دارند ارتباط داشته باشید.»
طبق گفته‌های اینستاگرام دنبال کردن یک هشتگ درست مانند دنبال کردن یک دوست است. برای شروع درباره موضوعی که علاقه دارید یک جست وجو انجام دهید و یا روی یک هشتگ در یک پست ضربه بزنید. با این کار هشتگ های مرتبط با موضوع در نتایج جستجو همراه با حساب کاربری‌های مرتبط نمایش داده می‌شود. در صورتی که هشتگی را که می‌خواستید پیدا کردید، صفحه هشتگ را باز کنید و دکمه دنبال کردن را بزنید.»

شاید این سؤال برای شما پیش بیاید که تفاوت دنبال کردن یک کاربر و دنبال کردن هشتگ چیست؟ هشتگ ها معمولاً شامل پست‌های افراد مختلفی است که ممکن است از هشتگ استفاده کنند. یعنی اگر بخواهید پست‌های اینستاگرام درباره حیوانات خانگی را ببینید می‌توانید هشتگ #pets را دنبال کنید و اگر می‌خواهید عکس‌های ساحلی در سرتاسر دنیا را مشاهده کنید هشتگ #beach را دنبال کنید.
البته امیدواریم این قابلیت به کاربران کمک کند با پست‌های ناخواسته مواجه نشوند و هشتگی که دنبال می‌کنند تنها شامل پست‌هایی با مطالب مرتبط باشد.