هم رسان: مدت زمان زیادی از معرفی ویدئوهای پخش خودکار در اینستاگرام نمی‌گذرد اما یکی از کارهایی که اینستاگرام برای جلوگیری از ایجاد مزاحمت توسط این ویدئوهای پخش خودکار انجام داد این بود که این ویدئوها را به طور پیش فرض بی صدا کرد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، این مسئله به معنای این است که کاربران باید روی این ویدئو ضربه بزنند تا صدای آن روشن شود. این ویژگی بسیار خوب است زیرا مطمئناً هیچ کس دوست ندارد در خارج از خانه به ویدئوهایی نگاه کند که صدای آن‌ها به یکباره پخش می‌شود.
به نظر می‌رسد اینستاگرام قصد دارد چند تغییر بحث برانگیز در مورد نحوه کار با این ویدئوهای پخش خودکار ایجاد کند. پس از این تغییرات این ویدئوها همچنان به صورت پیش فرض در حالت بی صدا خواهند بود اما اگر کاربر برای باز کردن صدای یک فیلم روی آن ضربه بزند، صدای بقیه فیلم‌های بعد از آن نیز باز می‌شود، و این روند تا زمان بسته شدن برنامه ادامه خواهد داشت.

اگر این تغییر را طی چند روز آینده مشاهده کردید تعجب نکنید زیرا طبق گزارش TechCrunch، اینستاگرام در این گزارش تأیید کرده این تغییر بخشی از به روزرسانی است که در حال اجرا بر روی کل برنامه هستند. کارشناسان نمی‌دانند چرا Instagram این تغییرات را انجام داده اما این شرکت ادعا می‌کند باز کردن صدا در هر ویدئو می‌تواند برای برخی کاربران «خسته کننده» باشد.
می‌توان حدس زد اینستاگرام بر اساس این فرض عمل کرده که اگر شما صدای یک ویدئو را باز کرده‌اید بنابراین در مکانی قرار دارید که پخش با صدای ویدئوهای بعدی نیز اشکالی ندارد. با این حال ما ترجیح می‌دهیم که گزینه‌ای برای انتخاب خود کاربر وجود داشت. به هر حال این تغییری است که بهتر است بار دیگری که از اپلیکیشن استفاده می‌کنید به یاد داشته باشید.