هم رسان: به نقل از گزارشی از Techcrunch، اینستاگرام طرح هایی را معرفی کرده است که کاربران می توانند یک نسخه از داده های خود را دانلود کنند. پس از انتشار مقاله ای درباره عدم امکان انتقال داده ها در سرویس اینستاگرام سخنگوی این شرکت در این خصوص پاسخ داد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از جی اس ام آرنا، جزئیات مربوط به این قابلیت هنوز نهایی نشده اند و اینستاگرام هیچ اطلاعاتی درباره آن منتشر نکرده است. ما نمی دانیم که شرکت تا چه حدودی به کاربران اجازه بک آپ گیری از داده های خود را می دهد، هنوز مشخص نیست که کاربران این اجازه را دارند که همه عکس ها و فیلم هایی که تاکنون روی این اپلیکیشن آپلود کرده اند را دانلود کنند و یا این که این امکان هم وجود دارد که همه استوری ها و پیام های ارسال شده را نیز بک آپ گیری کنند.

سالهاست که در اپلیکیشن فیسبوک امکان بک آپ گیری کامل و جامع در اختیار کاربران است، بنابراین تا حدودی ناامیدکننده است که این امکان هنوز به اینستاگرام اضافه نشده است. بدون شک این اقدام در پاسخ به بی اعتمادی در حال افزایش کاربران اینستاگرام به این شرکت اتخاذ شده است، بسیاری از کاربران قصد دارند تا داده های خود را به جایی دیگر و احتمالا به جایی دور از دسترس فیسبوک انتقال دهند. تاکنون اینستاگرام تمامی اطلاعات آپلود شده در خود را قفل می کرد و هیچ راه ساده ای برای دانلود مجدد آنها وجود نداشت. البته بعضی از سرویس های متفرقه این امکان را برای کاربران فراهم می آورد، اما به هر حال نمی توان به این سرویس ها اطمینان کامل داشت.
در صورتی اینستاگرام این قابلیت را در اپلیکیشن خود قرار دهد هیچ کس مجبور به استفاده از این سرویس های متفرقه نخواهد شد. زمان دقیق این پیاده سازی در حال حاضر اعلام نشده است.