هم رسان: طبق تحقیق جدیدی از Cylance، اکثریت کارشناسان امنیت اطلاعات می گویند فناوری هوش مصنوعی (AI) طی حملاتی در 12 ماه آینده علیه آنها مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از اینفوسکیوریتی، شرکت امنیتی Cylance برای ارزیابی افکار و عقاید شرکت کنندگان کنفرانس Black Hat USA درباره این فناوری به سرعت در حال پیشرفت، هفته گذشته یک نظر سنجی در این کنفرانس انجام داد.
این نظرسنجی نشان می دهد 62 درصد از این افراد معتقدند احتمال سوء استفاده هکرها از هوش مصنوعی بسیار زیاد است. Cylance می گوید: «این مسئله تنها استفاده از همین فناوری را برای اهداف محافظتی سرعت می بخشد زیرا شرکت ها به دنبال روش های هوشمندانه تر و موثرتری برای متوقف کردن حملات خودکار هستند.»
این شرکت یک تکنیک مراقبت پیشرفته هوش مصنوعی به غیر از رویکردهای شناسایی و پاسخ دهی سنتی ارائه می دهد و ادعا می کند این تکنیک مشتریان را قادر می سازد از حملات پیش از وقوع جلوگیری کنند.

شرکت کنندگان همچنین ادعا کردند هکرهای حمایت شده از سوی دولت روسیه بزرگترین تهدید برای سازمان های آمریکایی در حال حاضر (34 درصد) هستند. اگرچه جنایتکاران سایبری سازمان یافته و از نظر مالی حمایت شده در مکان دوم (33 درصد) بود و هکرهای کشور چین در مکان سوم (20 ٪) قرار می گیرند.
اوضاع نسبت به چند سال اخیر کاملاً تغییر کرده است. تا چند سال پیش پس از اینکه دولت آمریکا 5 نفر از سربازان ارتش آزادی بخش خلق چین را به جاسوسی سایبری تجاری علیه شرکت های آمریکایی متهم کرد، دولت چین دشمن شماره یک محسوب می شد.
در واقع، تمایز قائل شدن بین هکرهای دولتی روسیه و گروه جنایی سازمان یافته بسیار سخت و پیچیده است زیرا این احتمال وجود دارد کرملین از منطقه خاکستری بین این دو گروه استفاده کند تا ماموریتی مستقل به هکرها بدهد تا از این طریق این اطمینان خاطر را به دست آورد که می تواند در صورت شناسایی یک حمله نقش خود را انکار کند.
همچنین Cylance دریافت بزرگترین نگرانی داخلی امنیت سایبری شرکت کنندگان Black Hat پاکسازی و به روزرسانی امنیت و سیستم عامل ها (40 درصد) بعد از آن موضوعات انطباق (24 درصد) است.
این نتایج تائید می کنند جنبه های عملکردی معمولی امنیت و سایبری نقش بسیار بزرگی را در هدایت روز به روز بخش فناوری اطلاعات ایفا می کنند. رویدادهای جهانی اخیر از جمله واناکرای نیز این وظایف را سخت تر از قبل می کند.