هم رسان: ممکن است هراز گاهی ایمیل‌های تبلیغاتی از شرکت‌هایی دریافت کنید که پیش از این خدمات و محصولات آن‌ها استفاده کرده‌اید. این مسئله می‌تواند تا حدودی آزاردهنده باشد و صندوق ورودی شما را بی نظم کند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، شما می‌توانید آن‌ها را به عنوان اسپم علامت گذاری کنید اما در صورتی که بخواهید در آینده مجدداً از این سرویس‌ها استفاده کنید با مشکل مواجه خواهید شد. به همین دلیل لغو اشتراک این ایمیل‌ها بهترین روش برای خلاصی از آن‌ها است.

پیش از این لغو اشتراک ایمیل‌ها کار راحت و مشخصی نبود اما گوگل قصد دارد این کار را برای کاربران سرویس ایمیل Inbox تا حد ممکن راحت‌تر کند. به گفته Android Police به نظر می‌رسد گوگل در حال آزمایش یک قابلیت جدید در Inbox است که اگر تشخیص دهد شما بعضی از ایمیل‌ها را برای مدتی خاص باز نکرده و آن‌ها را مطالعه نکرده‌اید، به شما پیشنهاد می‌دهد با استفاده از دکمه unsubscribe موجود آن‌ها را لغو اشتراک کنید.
همانطور که در اسکرین شات بالا می‌بیند، کاربران می‌توانند این گزینه را نادیده بگیرند و اجازه دهند ایمیل‌ها دریافت شوند. به هر حال به نظر می‌رسد این قابلیت در این لحظه در حال آزمایش است و ممکن است هنوز این قابلیت در دسترس شما نباشد. به نظر می‌رسد این قابلیت هم در اپلیکیشن موبایلی و هم در نسخه دسکتاپی وجود خواهد داشت، بنابراین با توجه به این که از چه جایی به Inbox خود دسترسی دارید، می‌توانید به این قابلیت و کارایی دسترسی داشته باشید.
هنوز اطلاعات دقیقی درباره زمان اجرای این قابلیت برای پیام‌ها در دست نیست اما به نظر می‌رسد رونمایی از روش تقریباً سریع و راحت لغو نصب ایمیل‌ها زمان زیادی طول نخواهدی کشید.