هم رسان: بازار رایانه‌ها در معرض یک خطر جدی قرار دارد و مدت‌هاست خبر مرگ تدریجی پی سی‌ها به گوش می‌رسد و حالا ویندوز 10 این وضعیت را تسریع کرده است.

 به گزارش هم رسان، شرکت تحلیلگر IDC اعلام کرد فروش پی سی در سراسر جهان تا سال 2016، سال به سال یک کاهش 7.3 درصدی داشته و یکی از دلایل اصلی این افت ویندوز 10 است. زیرا خریداران پی سی به سمت خرید مکینتاش و یا چیزی شبیه به آن روی آورده‌اند زیرا ارتقاء رایگان به ویندوز 10 مشکلی اساسی در این مورد به حساب می‌آید.

IDC این چنین توضیح می‌دهد: « اگر چه نرخ رشد برای دستگاه‌هایی مانند گوشی و تبلت ها رو به کاهش است و در نتیجه این موضوع، فشار بالقوه بر روی فروش رایانه‌های شخصی باید کم شده باشد، اما اثر این پدیده بر روی فروش پی سی‌ها تقریباً هیچ بوده است. فشار مالی بر مصرف کنندگان سراسر جهان و به تأخیر انداختن استفاده از ارتقاء رایگان ویندوز 10 و یا تکیه بیشتر بر روی دستگاه‌های قدیمی چیزی است که به بازار فروش پی سی آسیب رسانده و مردم برای فرار از استفاده از ویندوز 10 از خرید پی سی‌های جدید صرف نظر کرده‌اند.»

windows-10-sign-580x358

هم مصرف کنندگان خانگی و هم بخش‌های اداری و تجاری استفاده از سخت افزارهای قدیمی را بر به روز رسانی رایگان ویندوز و خرید پی سی‌های جدید ترجیح داده‌اند.

منبع: betanews