آی بی ام به سرمایه گذاری 3 میلیارد دلاری خود مربوط به گسترش اینترنت اشیاء بیش از بیش متعهد می شود.غول محاسبات در روز دوشنبه از Remix رونمایی کرد، که آن شبکه ای است برای آموزش کاربران برای ایجاد، ویرایش و به اشتراک گذاری برنامه های کاربردی اینترنت اشیاء (IoT) و اتصال دستگاه ها به فضای ابری.
کاربران Remix، به فن آوری آموزش در زمینه دستگاهها و  تجزیه و تحلیل آی بی ام و همچنین به پلت فرم توسعه ابر Bluemix دسترسی خواهند داشت. علاوه بر این، Remix با مجموعه ای از آموزش ها و دستورالعمل های گام به گام همراه خواهد بود که طیف وسیعی از مهارت های توسعه دهندگان را حمایت می کند.
کریستوفر اوکانر، مسوول  واحد اینترنت اشیاء آی بی ام، گفت: هدف Remix به صورت دموکراسی در آوردن توسعه اپهای اینترنت اشیاء است و این عمل را برای مهندسین سخت افزار با تجربه و همینطور نرم افزار نویسان تازه کار دست یافتنی تر می سازد.
اما با نگاه عمیق تر می توان دریافت، Remix  جدیدترین قسمت در مورد استراتژی آی بی ام در اینترنت اشیاء می باشد. در مواجهه با رقابت شدیدی که در بین تمام ارائه دهندگان تکنولوژی وجود دارد، آی بی ام با معرفی Remix توسعه دهندگان را به اکوسیستم اینترنت اشیاء وارد ساخته تا به خوبی در این زمینه ابتکار عمل به خرج دهند.

ناتالی گاگلیوردی