ثابت شده است که کلمه های عبور برای تامین امنیت سیستم های حیاتی، بیهوده می باشند. نفوذ اخیر به اداره مدیریت پرسنل ایالات متحده و دیگر نفوذهای سطح بالا و پیشرفته، حاکی از ضعف استفاده از کلمه یا رمز عبور می باشد. بیومتریک به آرامی در این عرصه وارد شده است، مانند سنسور اثر انگشت اپل، اما باید برای ساخت بیومتریک در اپهای روزمره، راه ساده تر ی را پیدا کرد.این چیزی است که شرکت HYPR امیدوار است با Biometric Tokenization SDK بدست آورد. به طوریکه بتواند دنیای جدیدی از دستگاه های متصل به اینترنت و برنامه هایشان را پوشش دهد.
HYPR SDK ، شرکتها را به پیاده سازی احراز هویت بیومتریک در هر نوع اپلیکیشنی قادر می سازد. کاربران می توانند برای تأیید هویت در دستگاه هایی مانند تلفن و تبلت ها، روشهای بیومتریک مانند اثر انگشت، تشخیص چهره و یا تشخیص صدا را به کار بگیرند. این SDK، تلفن همراه، دسکتاپ مشتری و همچنین سرور نرم افزارها را شامل می شود تا روشهای بیومتریک را در آنها پیاده سازی کند.
پلت فرم به عنوان یک سرویس ارائه می شود، پس آن به کاربران تأیید هویت، بدون انتقال داده های بیومتریک در اینترنت را، اجازه می دهد و به جای ذخیره سازی داده های کاربر بر روی یک سرور متمرکز، HYPR اطلاعات را به صورت آفلاین،  امن نگه می دارد.
جورج آوتیسو، مدیر عامل HYPR گفت: “هنگامی که ما شروع به ساخت پلت فرم HYPR  کرده بودیم، در بازار تنها یک نوع دستگاه تلفن همراه با سنسور اثر انگشت وجود داشت.” ” تحلیلگران پیش بینی می کنند تا پایان سال 2016، بیش از یک میلیارد دستگاه  بیومتریک فعال در دسترس کاربران اینترنت وجود داشته باشد. ما اطمینان داریم که شرکت ها از این دستگاه های بیومتریک استفاده خواهند کرد و اطلاعات کاربران امن خواهد ماند.”
HYPR SDK  ، در تعدادی از بانک ها استقرار یافته است و این بانکها در حال اجرای راه حل های امنیتی بیومتریک برای موارد مختلفی می باشند، مانند احراز هویت کارمندان داخلی با استفاده از برنامه های تلفن همراه با استفاده از سنسور تشخیص چهره.
اوتیسو گفت: “علاوه بر این ما با توسعه دهندگان اینترنت اشیاء نیز در حال همکاری هستیم، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و دیگر پلت فرمها به استقرار احراز هویت بیومتریک و حذف اشتراک گذاری حسابها روی آورده اند.”
HYPR SDKیک قطعه نرم افزاری قابل “اضافه شدن” است، بنابراین به جای جایگزین کردن طرح احراز هویت شرکت با آن، HYPR SDK می تواند به عنوان احراز هویت بیومتریک به زیرساخت های موجود اضافه شود. همچنین کاربران قادر به انتخاب روش های امنیتی خود می باشند. برای مثال ممکن است یک بانک بخواهد تنها از اثر انگشت خوان و نه تشخیص چهره استفاده کند.
“گسترش اینترنت اشیاء، جهان را مملو از نگرانی های امنیتی جدید ساخته است، زیرا بسیاری از شرکتها برای این منظور مجهز نشده اند و به طور مستمر در تلاش برای برطرف ساختن این مسائل هستند.” “یک اولویت مهم برای سازمان ها اینست که از پروتکل های مبتنی بر رمز عبور ساده پا فراتر گذاشته و به پیاده سازی نسل جدیدی از احراز هویت یعنی استفاده از فناوری بیومتریک روی آورند. شرکت HYPR یک راه حل قوی بیومتریک فراهم آورده است که بخش اگنوستیک و مقیاس پذیر اینترنت اشیای در حال رشد را به خوبی پوشش می دهد.”

تارا سیل