هم رسان: کارشناسان امنیتی به کاربران هشدار دادند گول کلاهبرداری ها و محتوای مخرب منتشر شده در راه اندازی صدها حساب رسانه اجتماعی آیفونی جعلی را نخورند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از اینفوسکیوریتی، ZeroFOX ادعا می کند فیلترهای این شرکت 532 حساب تقلبی را شناسایی کرده که هدف آنها انتشار لینک های مخرب، اجبار کاربران برای ارائه اطلاعات شخصی و اشتراک گذاری محتوا بوده است.
سوء استفاده از PII یکی از رایجترین تاکتیک ها است که اطلاعات کافی در اختیار هکرها قرار می دهد تا حساب های کاربری را هک کنند و یا کلاهبرداری های پس از آن را انجام دهند.
کارشناسان ZeroFOX معتقدند: «ده ها مورد از این سایت ها زنجیره های هدایتی مشابهی دارند: آنها ابتدا کاربر را به یک وب سایت هدایت می کنند، سپس به یک لینک قلابی هدایت می کنند که کاربران را ترغیب به وارد کردن اطلاعات شخصی خود می کند تا یک آیفون رایگان دریافت کند.
مهاجمان می توانند از رسانه های اجتماعی برای ایجاد حساب های مختلف استفاده کنند تا بار یکسانی را توزیع کنند که سطح و آشکارسازی کلی حمله را افزایش می دهد. به علاوه لینک دهی و اظهار نظر بین حساب ها می تواند آنها را از دیدگاه قربانیان احتمالی قابل اعتماد تر نشان دهد.»
این شرکت همچنین هشدار داد وعده «اهدای آیفون رایگان» حقه ای است تا کاربران را مجبور به کلیک بر روی لینک های مخرب کنند.

صدها حساب آیفون جعلی، کلاهبرداری های اجتماعی را گسترش می دهندfame farming هم یکی دیگر از کلاهبرداری های رسانه های اجتماعی است که باید مراقب آن بود. به طور معمول، کلاهبرداران حساب های جعلی ایجاد می کنند تا برندهای اصلی را نشان دهند، بنابراین آنها می تواند به سرعت تعداد زیادی فالوئر، لایک و اشتراک گذاری را به دست آورند.
طبق ادعای این شرکت، زمانی که یک حساب کلاهبرداری به سطح خاصی از محبوبیت دست یافت، می تواند از این محبوبیت برای راه اندازی حملات و دیگر کلاهبرداری استفاده کند و یا حتی می توان آن را در تشکیلات مجرمانه جرائم سایبری به فروش رساند.
شرکت معتقد است این تهدیدات جدید یک انقلاب خاص به حساب نمی آیند، اما قیمت بالای مدل های جدید آیفون 8 و ایکس همراه با اعتماد اعتبار برند اپل این تهدیدات را به صورت ویژه ای برای کاربران بی پروا خطرناک کرده است.
کارشناسان شرکت ZoneFOX از کاربران خواسته اند از تائید هویت دو عاملی برای حساب های اجتماعی خود استفاده کنند، از به روزرسانی شدن AV در تمامی دستگاه اطمینان حاصل کنند، مراقب حساب های تائید نشده باشند و از دانلود اپلیکیشن ها و یا فایل ها از رسانه های اجتماعی خودداری کنند.