هم رسان: کمپانی‌های عرضه‌کننده تلفن همراه همواره با محدودیت‌هایی برای استفاده از یک باتری بزرگ‌تر در محصولات خود مواجه هستند. بنابراین شرکت‌ها بر روی روش‌هایی تمرکز کرده‌اند که شما زمان کمتری برای شارژ موبایل خودتان صرف نمایید.
به گزارش هم رسان، ساخت دستگاه‌های کارآمدتر روند شارژ تلفن‌های همراه را سریع‌تر می‌کند. کمپانی هوآوی در این زمینه به موفقیت بزرگی دست‌یافته و اعلام کرده این شرکت باتری‌های جدید با 10 برابر امکان شارژ سریع‌تر از باتری‌های موجود در بازار را تولید خواهد کرد. این باتری‌ها می‌توانند در مدت چند دقیقه تا 50% شارژ شوند. Huawei’s Watt Lab این فناوری جدید را در سمپوزیوم باتری در ژاپن که در این هفته برگزار می‌شود به نمایش می‌گذارد. دموی 2 باتری قرارداده شده به شرح زیر است:

6Bb9kS4
باتری A3000 mAh که می‌تواند در مدت 5 دقیقه 48% شارژ شود
باتری A600 mAh که در مدت 2 دقیقه به میزان 68% شارژ می‌شود
اگر این باتری‌ها به بازار عرضه شوند، شما قادر خواهید بود تا با شارژ فقط 5 دقیقه به مدت 10 ساعت با تلفن همراه خود صحبت کنید.  این تنها فناوری برای شارژ سریع موجود در اطراف نیست. بسیاری از تلفن‌ها با چیپست Qualcomm می‌توانند از فناوری شارژ سریع نسخه 2.0 و یا 3.0 برای شارژ کردن سریع استفاده نمایند. همچنین گوشی‌هایی که USB Type-C دارند همانند Nexus 5X و Nexus 6P می‌توانند با سرعت بیشتری از گوشی‌هایی که کانکتور استاندارد micro USB دارند شارژ شوند.
به نظر می‌رسد دستگاه هوآوی سریع‌تر از همه این‌ها است. هنوز اطلاعاتی از زمان به‌کارگیری این محصول منتشرنشده است.
منبع : liliputing