هم رسان: گوگل به طور رسمی برنامه Project Tango خود را متوقف کرد، اقدامی که در سال 2014 و با هدف دادن قابلیتی بهتر به گوشی های هوشمند برای موقعیت یابی خود در یک فضای سه بعدی و استفاده از واقعیت افزوده در اسکنر گوشی های هوشمند شروع شده بود.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از تک کرانچ، از جهات مختلفی تانگو پیش از زمان خود بود اما در حال حاضر که گوگل ARCore و اپل ARKit را دارد، این قابلیت های واقعیت افزوده یکسان که برای مثال می توانید از آنها برای فیلمبرداری از اتاق نشیمن خود استفاده کنید و یک دایناسور را روی دیوار اتاق خود ببینید، در حال حاضر در همه گوشی های هوشمند قرار دارند.
گوشی های هوشمند و مدرن امروزی که مجهز به حسگرها و قدرت پردازشی لازم برای شناسایی محاسباتی واقعیت مجازی را بدون استفاده از یک سخت افزار خاص در اختیار دارند، باعث می شوند تا پروژه تانگو عملاً با شکست روبرو شود.
راه همچنان ادامه دارد

گوگل در یک پست توئیتر گفت: ما از اول مارس 2018 هیچ پشتیبانی از پروژه تانگو نخواهیم کرد. از انجمن توسعه دهندگانی که در عرض این سه سال به چنین موفقیت هایی رسیدند تقدیر و تشکر می کنیم. ما قصد داریم که این مسیر را با پروژه جدید ARCore در کنار شما ادامه دهیم.»
این اقدام با توجه به اینکه ARCore در حال اجرا است تا به توسعه دهندگان اجازه دهد تا به تمام معجزه واقعیت افزوده که نیاز دارند دست یابند، تا حد زیادی منطقی به نظر میرسد. این قابلیت واقعیت مجازی جدید در گوشی های پیکسل 2 و سامسونگ گلکسی اس 8 سازگاری دارد و در مراحل بعدی در گوشی های بیشتری استفاده خواهد شد.
تانگو توانست تنها در چند دستگاه مصرفی مورد استفاده قرار بگیرد اما قابلیتی که مهندسان در این دستگاه ها قرار دادند همچنان در ARCore ادامه خواهد داشت، در نتیجه این پروژه بدون هیچ گونه موفقیتی نبوده است. با توجه به این که اپل و گوگل از قابلیت های واقعیت مجازی در گوشی های خود استفاده کرده اند، در آینده مطالب بیشتری درباره این موضوع خواهید شنید.