هم رسان: از شرکتی که تا به حال شاهد تولید گوشی‌های هوشمند با طراحی عالی بودیم، نسخه‌ای از یک محصول خانگی پرکاربرد عرضه می‌شود که می‌تواند زندگی شما را نجات دهد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از فون آرنا، شرکت اچ تی سی به تازگی با استفاده از فناوری مورد استفاده در هدست های واقعیت مجازی Vive خود، یک لامپ روشنایی تولید کرده که می‌تواند تشخیص دهد فردی در اتاقی که با این لامپ روشن شده به زمین افتاده است. در صورت بروز چنین اتفاقاتی، یک آنتن متحرک برای تشخیص اینکه آیا شخص هنوز زنده است یا خیر فعال می‌شود.

این فناوری همچنین می‌تواند تشخیص دهد فردی در یک موقعیت خاص برای مدت طولانی نشسته و تکان نمی‌خورد. قابلیت Sedentariness Reminder Function به افراد داخل اتاق هشدار می‌دهد نشستن طولانی مدت به هیچ وجه برای سلامتی مناسب نیست. هنوز نمی‌دانیم این هشدار از چه طریقی اعلام می‌شود اما به احتمال زیاد این هشدار از طریق اعلان اپلیکیشن مخصوص این لامپ به اطلاع کاربر می‌رسد و همین اپلیکیشن می‌تواند به صورت خودکار در صورت مشاهده افتادن افراد و عدم توانایی برای بلند شدن به مراکز اورژانس اطلاع دهد.

این می‌تواند شروع بخشی از کار اچ تی سی باشد که به تولید دستگاه‌های هوشمند خانگی منجر خواهد شد. این احتمال وجود دارد که شرکت از روابط دوستانه اخیراً ایجاد شده با گوگل به نفع خود استفاده کند و این لامپ‌های هوشمند را در زیرمجموعه لوازم خانگی Nest گوگل به فروش برساند. اوایل سال جاری شرکت برای اخذ حق ثبت این محصول از USPTO اقدام کرده است.