هم رسان: گزارشات اخیر حاکی از این بودند که اچ پی قصد دارد به فروش غول بهره وری ویندوزی خود یعنی Elite x3 در نوامبر همین سال پایان دهد. این گزارش باعث تعجب افراد زیادی نشد چرا که شرکا علاقه کمی به تولید دستگاه های موبایلی ویندوز 10 داشتند. به هر حال اچ پی هنوز هم در مورد Elite x3 تسلیم نشده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، اخیراً گزارشی منتشر شد مبنی بر اینکه اچ پی فروش این دستگاه را از اول نوامبر متوقف خواهد کرد. انتظار می رفت که اچ پی از این دستگاه تا اکتبر سال 2018 پشتیبانی کند تا مدت پشتیبانی از این دستگاه از زمان رونمایی به 2 سال برسد، اما اچ پی به فکر متوقف کردن فروش آن در ماه نوامبر است.
اما اچ پی تاکید کرده است که قصد ندارد در آینده ای نزدیک فروش Elite x3 را متوقف کند. اچ پی در بیانیه ای به Neowin اعلام کرد که قصد دارد فروش Elite x3 را تا 2019 ادمه دهد.

سخنگوی شرکت می گوید:” ما همچنان به استراتژی و دیدگاه خود پایبند هستیم و Elite x3 را در سال 2019 نیز به فروش خواهیم رساند، در حالیکه سعی می کنیم محصولات خود را ارتقاء ببخشیم و دستگاه ها، قطعات و راه حل های تبدیل جریان کار چند سیستم عاملی ارائه دهیم.”
با فرض این که این احتمال همیشه وجود دارد که شرکت ها تصمیمات خود را تغییردهند، می توان گفت که اچ پی نیز این گزینه را در اختیار دارد. این صحبت ها حداقل تائید می کند که شرکت در کوتاه مدت هیچ برنامه ای برای پایان دادن به فروش Elite x3 ندارد.