هم رسان: شرکت BioCatch که تخصص آن در بیومتریک رفتاری، احراز هویت کاربر و تشخیص بدافزارهاست، یک پتنت جدید برای تأیید هویت معرفی نموده است.
به گزارش هم رسان، در این روش هر دستگاه کاربر خود را از روی رفتاری که وی در سری‌های قبلی با آن داشته، تشخیص می‌دهد. این پتنت توسط دفتر ثبت اختراع ایالات‌متحده مورد تأیید قرار گرفته و در آن یک دستگاه کار تشخیص هویت کاربر را بر اساس “رفتار وی” انجام می‌دهد.
منظور از نحوه رفتار کاربر با سیستم فقط به معنای وارد کردن رمز عبور نیست، بلکه میزان فشاری که به دکمه‌ها در هنگام تایپ رمز عبور وارد می‌کند اهمیت دارد، اینکه به هنگام تایپ چشمان وی به کجا نگاه می‌کند و آیا هنگام استفاده از آن سیستم یا دستگاه، دستان وی دچار لرزش هست یا خیر. این شرکت می‌گوید روش مذکور دقت بیومتریک بالایی دارد و تأیید هویت کاربر را همیشه به‌درستی انجام می‌دهد چرا که از ترکیب شناختی، رفتاری، فیزیولوژیکی، و پارامترهای آناتومیکی منحصربه‌فردی استفاده می‌کند.

password-2564
BioCatch می‌گوید این فناوری برای هر کاربر بر اساس رفتار آن پروفایلی تدارک می‌بیند و این چیزی است “که نمی‌تواند گم یا دزدیده شود و یا مورد تقلید قرار بگیرد.” بنابراین این روش، یک رمز عبور غیرقابل نفوذ برای دستگاه شما به‌حساب می‌آید و تا حدودی زیادی از حملات هکری جلوگیری خواهد کرد.
منبع : Betanews