هم رسان: قابلیت سیری در اسپیکر جدید Apple HomePod و همچنین در آیفون و آیپد نیز دیده می شود، باید اعلام کنیم که فروش HomePod از هفته گذشته شروع شده است. شاید این سوال برای شما مطرح شده باشد که این قابلیت چه عملکردی در این دستگاه دارد، به همین منظور Loup Ventures یک آزمایش به راه انداخته است تا نشان دهد که عملکرد این قابلیت تا چه حدی خوب است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان وبه نقل از گیکی گجتز، در این تست که شامل 782 سوال و همچنین تست هایی از صدا و راحتی کاربرد آن می شد، سیری توانست 99.4 درصد از سوالات پرسیده شده را به درستی تشخیص دهد. از میان این تعداد سوال، سیری توانست به 52.3 درصد از این سوالات پاسخ صحیح بدهد. این در حالی است که Google Home به 81 درصد، الکسا به 64 درصد و کورتانا به 57 درصد از سوالات پاسخ دادند.
اگرچه ممکن است که سیری در پاسخ به سوالات به خوبی دیگر دستیارهای مجازی عمل نکرده باشد، اما این تست نشان می دهد که HomePod اپل در مقایسه با اسپیکرهای هوشمند موجود در بازار می تواند بهترین صدا را تولید کند.

این تست ها همچنین نشان می دهد که تجربه کار با یک اسپیکر هوشمند اپل بهتر از بقیه دستگاه ها است، که شامل راه اندازی دستگاه، روش ایجاد ارتباط و همچنین قابلیت گوش دادن دستگاه است. انتظار می رود که HomePod به یکی از محصولات محبوب اپل تبدیل شود، البته پیش بینی می شود که فروش ها به طور پیوسته و یکنواخت شروع شود و بعد به همان نحوی که فروش Apple Watch افزایش یافت این محصول نیز با افزایش فروش مواجه شود.
تقریبا چند سالی طول کشید تا Apple Watch به یک محصول محبوب تبدیل شد، اخیرا شایعات حاکی از این بودند که اپل موفق به فروش 18 میلیون دستگاه از ساعت های هوشمند خود شده است. پیش بینی میشود که مدتی طول خواهد کشید که HomePod به دستگاهی محبوب در بین کاربران تبدیل شود.