هم رسان: Bluestacks یک ابزار نرم افزاری فوق العاده محبوب برای ویندوز است. این برنامه یکی از بهترین شبیه سازهای اندروید برای رایانه پی سی است. در ابتدا، این نرم افزار، ابزار کاملی به شمار نمی رفت، اما با افزایش تعداد کاربران Bluestacks، توسعه دهندگان تا به امروز تلاش بسیاری برای بهبود آن انجام دادند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، با وجود اینکه Bluestacks یک شبیه ساز اندرویدی فوق العاده برای پی سی است اما بسیاری از کاربران نحوه ی راه اندازی یا اجرای بازی ها در Bluestacks را نمی دانند. در ادامه هر آنچه برای کار با این نرم افزار نیاز دارید را به شما آموزش می دهیم. با ما همراه باشید.

نحوه ی راه اندازی Bluestacks
در ابتدا باید نسخه نرم افزاری جدید Bluestacks 3 را از طریق وب سایت رسمی Bluestacks در رایانه ی خود دانلود کنید. پس از نصب نرم افزار، برنامه ی Bluestacks را باز کرده و مراحل زیر را دنبال کنید.
1. به هنگام درخواست برای ارتقاء موقعیت مکانی بر روی گزینه ی “Agree” کلیک کنید. در صورتی که نیاز به این امکان ندارید می توانید بر روی “Disagree” کلیک کنید.

2. زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید.

3. حالا باید با حساب کاربری گوگل خود وارد شوید. در صورتی که احراز هویت دو عاملی شما فعال باشد از شما خواسته می شود به پنجره مرورگر رفته و حساب خود را احراز هویت کنید. مرورگر جداگانه ای برای انجام این کار باز نمی شود بلکه از مرورگر داخل برنامه استفاده می کنید.

در این صفحه باید اطلاعات احراز هویت (credentials) خود را وارد کنید:

همانطور که پیش از این گفتیم در صورتی که قابلیت احراز هویت دو عاملی شما فعال باشد این صفحه برای شما نمایش داده می شود.

4. پس از ورود به حساب کاربری، با چندین گزینه برای پشتیبان گیری / بازیابی حساب گوگل خود و استفاده از موقعیت مکانی / وای فای استقبال می شوید.

نحوه ی استفاده از Bluestacks برای اجرای برنامه ها و بازی ها
پس از ورود به حساب کاربری گوگل، باید نحوه ی استفاده از Bluestacks برای نصب یک برنامه یا اجرای یک بازی در آن را بدانید. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید.
1. پس از راه اندازی Bluestacks، به احتمال زیاد وارد زبانه “Home” می شوید. در غیر این صورت بر روی زبانه “Home” کلیک کنید.
2. حالا، برای پیدا کردن برنامه یا بازی، باید به پنجره App Center بروید. در اینجا احتمالاً سه گزینه مشاهده خواهید کرد : Apps” “My ، “App Center” و “Help Center”. برای ادامه باید روی گزینه “App Center” کلیک کنید.

3. در بالای صفحه سمت راست، یک نوار جستجو مشاهده خواهید کرد. در اینجا باید نام برنامه یا بازی مورد نظر خود برای نصب را وارد کنید.
4. پس از آن کافی است روی کلید اینتر یا آیکون جستجو کلیک کنید.
5. اکنون فهرستی از تمامی بازی ها و برنامه های موجود در گوگل پلی استور منطبق بر کلمه کلیدی که جستجو کرده اید برای شما نمایش داده می شود. برای نصب روی برنامه یا بازی مورد نظر خود کلیک کنید.

6. درست همانند گوشی های اندرویدی خود، بر روی “Install” کلیک کرده و مجوزهای لازم برای نصب برنامه را قبول کنید.

پس از دانلود و نصب موفقیت آمیز برنامه یا بازی، در زبانه “My Apps” می توانید آن را برای راه اندازی پیدا کنید.

پروفایل حساب و تنظیمات اولیه

با کلیک بر روی آیکون پروفایل و ورود به زبانه “Account” ، گزینه هایی را برای ویرایش اطلاعات خود مشاهده خواهید کرد. همچنین می توانید برای رهایی از تبلیغات و مسدود کننده ها، حساب خود را به نسخه ی پریمیوم ارتقا دهید. برای استفاده از این نسخه به صورت سالانه باید هر ماه 3.33 دلار و به صورت ماهانه 4 دلار بپردازید.