هم رسان: گم کردن گوشی همراه با توجه به نوع داده هایی که این روزها کاربران در آن ذخیره می کنند تجربه ای ناخوشایند و نگران کننده است. این داده ها که از عکس های خانوادگی گرفته تا حساب ها و پیام های موجود در رسانه های اجتماعی و اطلاعات بانکی و موارد دیگر را شامل می شوند، چیزهایی هستند که فقط مخصوص خودمان هستند و دوست نداریم که افراد دیگری به آن دسترسی داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، به هر حال در صورت این اتفاق شوم شما دو راه پیش روی خود دارید، یا این که گوشی تان را ردیابی کنید و آن را پیدا کنید، و یا این که از راه دور اطلاعات ذخیره شده در آن را پاک کنید که البته امیدواریم از همان راه اول نتیجه بگیرید. در صورتی که یک گوشی اندرویدی دارید هر دو روش مورد اشاره را می توانید از طریق Android Device Manager گوگل انجام دهید البته این قابلیت اخیرا به ‘Find My Device’ تغییر نام داده است.
شما به راحتی می توانید از Android Device Manager استفاده کنید. تنها کافی است مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید.
نحوه استفاده از Android Device Manager در یک گوشی اندرویدی دیگر
اگر یک گوشی اندرویدی پشتیبان دارید و یا این که می توانید از گوشی اندرویدی دوستتان استفاده کنید، می توانید این کار را به راحتی انجام دهید. در فروشگاه پلی ‘Find My Device’ را جستجو کنید و این اپلیکیشن رایگان را دانلود کنید. زمانی که دانلود به پایان رسید، اپلیکیشن را باز کنید و با یک حساب گوگل که در گوشی گم شده تان با آن کار می کردید، ثبت نام کنید.
اگر از چندین دستگاه مختلف از این حساب خاص استفاده می کنید، موردی را انتخاب کنید که در حال حاضر گم کرده اید. لازم نیست که اپلیکیشن در دستگاه مفقود نصب شده باشد.

نحوه استفاده از Android Device Managerاین پلتفرم سه گزینه Play Sound، Lock و Erase را ارائه می دهد، استفاده از هر سه گزینه مستلزم این است که گوشی مفقود چه از طریق وای فای و چه داده گوشی به اینترنت متصل باشد.
در صورتی که شما نزدیک جایی هستید که گوشی خود را گم کرده اید، گزینه Play Sound را فشار دهید. سپس گوشی گم شده شروع به پخش آهنگ تماس می کند که این کار به شما کمک می کند تا آن را ردیابی کنید، البته به شرط این که بتوانید تشخیص دهید صدا از کجا می آید.

نحوه استفاده از Android Device Managerنحوه استفاده از Android Device Managerگزینه Lock به شما این امکان را می دهد که در صفحه قفل گوشی گم شده یک پیام همراه با یک شماره تماس بگذارید. تا در صورتی که فرد یابنده قصد داشت گوشی را به شما بازگرداند، راهی برای تماس با شما داشته باشد. این گزینه همچنین به شما این امکا ن را می دهد تا قفل صفحه گوشی خود را تغییر دهید.
در صورتی که ردیابی گوشی تان به هیچ وجه ممکن نبود، پیشنهاد می کنیم تا از گزینه Erase استفاده کنید که داده های گوشی تان را برای همیشه پاک می کند. در صورتی که گوشی تان آفلاین باشد، اطلاعات زمانی حذف خواهد شد که گوشی آنلاین می شود. ما صمیمانه امیدواریم که دو گزینه اول برای شما کارساز باشد و مجبور نباشید از گزینه سوم استفاده کنید.

نحوه استفاده از Android Device Manager در دسک تاب
در صورتی که شما دستگاه اندروید پشتیبان برای انجام مراحل بالا نداشتید، سریع ترین راه برای انجام مراحل این است که به وب سایت Find My Device بروید و این مراحل را در آنجا دنبال کنید. رابط کاربری این وب سایت دقیقا شبیه به اپلیکیشن آن است.

نحوه استفاده از Android Device Manager