هم رسان: آیا از ویندوز 7 یا 8.1 استفاده می‌کنید و مایکروسافت از شما می‌خواهد به ویندوز 10 روی بیاورید؟ اگر نمی‌خواهید این کار را بکنید و دوست دارید سیستم عاملی که برایش هزینه کرده‌اید را حفظ نمایید، به توصیه‌های ما گوش دهید.


به گزارش هم رسان، مایکروسافت از هر ترفندی استفاده می‌کند تا شما را به ارتقاء به ویندوز 10 ترغیب نماید، اما هنوز هم راهی وجود دارد تا زیر بار این سیستم عامل جدید نروید. ما در اینجا توضیح می‌دهیم که چگونه می‌توانید این کار را انجام دهید.

به‌روزرسانی توصیه شده (Recommended Update) را غیرفعال نمایید
مرحله اول، اگر مایکروسافت بدون اطلاع شما تا به این لحظه به نصب ویندوز 10 بر روی سیستم شما اقدام نکرده است، مطمئن شوید گزینه Recommended Update در ویندوز 7 یا 8.1 پی سی شما خاموش و غیرفعال است.
همچنین شما می‌توانید این به‌روزرسانی را به حالت پنهان یا hide در آورید تا از نصب تصادفی آن توسط شما جلوگیری شود.

no_thanks_windows_10
نپذیرفتن ارتقاء به ویندوز 10 با یک تنظیم Group Policy یا Registery Tweak
موضوعی که تازگی فاش شده این است که مایکروسافت بدون رضایت کاربر ارتقاء به ویندوز 10 را به اجرا در آورده است، حال چه راهی برای رد این ویندوز وجود دارد؟
شما می‌توانید ارتقاء به ویندوز 10 را با استفاده از Group Policy (فقط در نسخه‌های Business، Pro و Enterprise در دسترس است) مسدود نمایید.

غیرفعال کردن پنجره پاپ آپ “Get Windows 10”
شما می‌توانید پنجره‌های پاپ آپ “Get Windows 10” در پی سی خود را با استفاده از GWX Stopper، مسدود نمایید. در اینجا نحوه انجام این عمل توضیح داده شده است.

استفاده از کنترل پنل GWX
ما توصیه به نصب کنترل پنل GWX می نمائیم. پس از راه‌اندازی، آن به شما خواهد گفت که آیا برنامه Get Windows 10 در سیستم شما در حال اجرا و فعال هست یا خیر؟ آیا ارتقاء سیستم عامل (Windows Update OS) فعال هست یا خیر و آیا فولدرهای دانلود ویندوز 10 بر روی پی سی شما یافت می‌شود یا نه؟ اگر جواب مثبت است آن‌ها چه مقدار از فضای سیستم شما را اشغال کرده‌اند.
این ابزار به شما اجازه می‌دهد تا برنامه Get Windows 10 را غیرفعال سازید، ارتقاء سیستم عامل در ویندوز به‌روزرسانی را مسدود نمایید و فولدرهای دانلود ویندوز 10 را غیرفعال کنید. اگر شما واقعاً ویندوز 10 را نمی‌خواهید، پس این بهترین خط دفاعی در برابر آن است.

منبع : Betanews