هم رسان: قابلیت استوری اینستاگرام همانند استوری اسنپ چت، اکنون یکی از محبوبترین قابلیت ها است. امکان آپلود عکس ها و فیلم های قدیمی این قابلیت را به ترند معروفی تبدیل کرده است. اهمیتی ندارد شما دارنده یک گوشی هوشمند اندرویدی هستید یا آی او اس زیرا در ادامه با آموزش چندین راه حل می توانید با استفاده از آنها استوری ها را در گوشی خود ذخیره کنید.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، در این روش ها نیازی به جیلبریک کردن گوشی آیفون یا روت کردن گوشی اندروید وجود ندارد.

نحوه ذخیره استوری اینستاگرام در گوشی های اندرویدی

برای شروع ابتدا باید برنامه StorySaver را از گوگل پلی دانلود کنید. پس از آنکه این برنامه را نصب کردید، به حساب اینستاگرام خود بروید و استوری مورد نظر خود را انتخاب کنید (طبق تصویر). این برنامه زمانی که بر روی گزینه save (ذخیره) کلیک کنید، شروع به دانلود استوری در قالب فایل.JPG یا فیلم می کند.

نحوه ذخیری استوری اینستاگرام در گوشی های آیفون
متاسفانه در اپ استور برنامه ای برای ذخیره استوری اینستاگرام ارائه نشده اما در صورتی که باید استوری خاصی را در گوشی خود ذخیره کنید، می توانید از دو روش استفاده کنید.

با مراجعه به وب سایت StoriesIG.com، استوری را در گوشی یا رایانه شخصی خود دانلود و ذخیره کنید. البته در این روش یک محدودیت وجود دارد. شما تنها می توانید استوری های حساب های عمومی را دانلود کنید. برای انجام این کار پس از مراجعه به وب سایت، نام کاربری را برای جستو جو تایپ می کنید. اگر نام کاربری درست باشد، پروفایل و استوری های مربوطه را نشان می دهد. اگر این حساب همان حسابی است که به دنبال آن می گشتید تنها کافی است بر روی پروفایل کلیک کنید تا استوری ها (عکس یا فیلم) به صورت خودکار باز شوند.
در زیر فهرست عکس / فیلم، گزینه “DOWNLOAD” را مشاهده خواهید کرد. بر روی آن کلیک کنید تا استوری ها در گوشی یا رایانه شما ذخیره شود.

شما می توانید بدون هیچ مشکلی استوری ها را در گوشی اندرویدی یا رایانه خود ذخیره کنید. اما زمانی که می خواهید فیلمی را در آیفون دانلود کنید، نمی توانید این کار را به صورت مستقیم انجام دهید. شما در ابتدا باید پس از کلیک بر روی دانلود، URL مربوطه را کپی کنید و سپس فایلی مربوط به آن URL را دانلود کنید البته برای این کار باید از یک برنامه مانند Browser and Documents Plus استفاده کنید (طبق تصویر).

اگر سیستم عامل iOS 11 را بر روی گوشی خود اجرا می کنید، تنها روشی که می توانید استوری حساب های شخصی را ذخیره کنید این است که ضبط صفحه نمایش را فعال کنید و سپس استوری مورد نظر خود را تماشا کنید. این روش راه حل خیلی مناسبی نیست اما برای ذخیره استوری حساب های شخصی چاره دیگری ندارید.

نحوه ذخیری استوری اینستاگرام در رایانه

برای انجام این کار مطمئن شوید در Instagram.com وارد حساب کاربری خود شده اید.پس از وارد شدن به حساب کاربری، تنها باید افزونه Chrome IG را دانلود و آن را فعال کنید. پس از آنکه این افزونه فعال شد (سمت راست نوار نشانی)- باید روی آن کلیک کنید و سپس استوری های اخیر برای شما فهرست می شود. بر روی آیکون دانلود کلیک کنید تا استوری به صورت فایل زیپ ذخیره شود.