مایکروسافت و کمپانی‌های دیگر، نرم‌افزارها را به‌عنوان فایل‌های iso توزیع می‌کنند. به زبان ساده آن‌ها یک کپی بسیار دقیق از یک DVD را عرضه می‌کنند.در ویندوز 8 و 10، بدون اینکه به نرم‌افزارهای شخص ثالث نیاز داشته باشید می‌توانید با آن‌ها کار کنید.

در این مطلب نشان می‌دهیم که چگونه عکس iso را قرار دهید و سپس محتوای آن را ببینید و آن را بر روی دیسک پیاده سازی کنید. شما می‌توانید این نرم‌افزار را بر روی هر رایانه‌ای نصب کنید.

windows-iso-mount-burn

چگونه فایل‌های iso را در ویندوز قرار بدهیم یا پاک کنیم:
قرار دادن یا باز کردن فایل iso به‌سادگی دو بار کلیک کردن بر روی آن است. از ویندوز متشکریم که قابلیت‌های مدیریت این فایل‌ها را برای ما فراهم کرده است. در ویندوز 7 و نسخه‌های اخیر، به نرم‌افزاری مانند Virtual Clone Drive نیاز ندارید تا iso را قرار دهید. زمانی که در ویندوز 8 یا نسخه‌های بالاتر روی فایل iso دو بار کلیک کنید، پنجره‌ای باز می‌شود که محتوا را نشان می‌دهد؛ مانند زمانی که یک CD یا DVD را باز می‌کنید.

windows-iso-670x308

در حقیقت، یک درایو حقیقی DVD را نشان می‌دهد و اسمی مانند یک درایو دارد. می‌توانید فایل‌ها و پوشه‌ها را زمانی که یک‌بار از iso قرار گرفته را جداگانه باز و سپس کپی کنید.

windows-iso-mounted-670x308
زمانی که دیگر نیاز نداشته باشید که با iso کار کنید، به شما می‌گوییم چگونه آن را از کار بیندازید. برای این منظور روی درایو کلیک راست و Eject را انتخاب کنید.

windows-iso-unmounted-596x400

چگونه یک فایل iso را روی دیسک رایت کنیم؟
ایجاد یک دیسک از محتواهای iso، به‌عنوان فایل پشتیبان یا به‌عنوان اینکه این نرم‌افزار را روی رایانه‌های دیگر نصب کنید هم بسیار ساده است. برای این منظور مراحل زیر را انجام دهید:
1-یک CD یا DVD خام در درایو فیزیکی قابل رایت قرار دهید.

2-روی فایل iso راست کلیک و “Burn disk image” را انتخاب کنید.
windows-iso-burn
3-“Verify disc after burning” را انتخاب کنید تا مطمئن شوید iso بدون خطا رایت شده است.

windows-iso-burn2

4- روی Burn کلیک کنید.
به همین آسانی است. Windows Disc Image Burner این امکانات را در اختیار شما قرار می‌دهد و زمانی که کار تمام شود، شما را خبر می‌کند.

windows-iso-burn3