هم رسان: اندروید به صورت رسمی فاقد نسخه دسکتاپ است. گرچه چندین روش وجود دارد که با استفاده از آنها می توانید سیستم عامل اندروید را بر روی رایانه (پی سی) خود نصب کنید(به صورت جزئی). در این مقاله ، برخی از روش های ممکن برای نصب اندروید بر روی رایانه را به شما آموزش خواهیم داد. با ما همراه باشید.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو،  به خاطر داشته باشید با نصب اندروید بر روی رایانه نمی توانید از تمامی قابلیت های این سیستم عامل (همچون گوشی های هوشمند) در رایانه ی خود استفاده کنید – با انجام این کار توانایی استفاده از برنامه ها / بازی های اندروید یا اجرای شبیه سازهای پایه برای توسعه و آزمایش برنامه را پیدا خواهید کرد.

1. استفاده از Bluestacks

در حال حاضر در مقاله ای جداگانه نحوه استفاده از نرم افزار Bluestacks را آموزش داده ایم. برای مطالعه ی این مقاله اینجا را کلیک کنید.
در نتیجه اگر تمایل دارید پس از نصب اندروید در رایانه خودتان از برنامه ها و بازی های گوگل پلی استور استفاده کنید، نرم افزار Bluestacks را به شما پیشنهاد می کنیم. جدیدترین نسخه Bluestack قابلیت های اندروید نوقا (اندروید 7.0) را اجرا می کند.

2. استفاده از NOX Player

NOX Player نیز همانند Bluestacks روش دیگری برای استفاده از برنامه های اندروید و بازی ها بر روی دسکتاپ شما است. در صورتی که Bluestack برای شما کار نمی کند (یا عملکرد ضعیفی دارد)، می توانید NOX Player را امتحان کنید. این نرم افزار منابع کمتری را پشتیبانی می کند.

3. استفاده از Android Studio
اگر در نظر دارید آخرین نسخه اندروید را بر روی دسکتاپ خود امتحان کنید (فرض کنید نسخه پیش نمایش اندروید پی)، می توانید از AVD (Android Virtual Device Manager) Android Studio استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که این برنامه برای آزمایش / اشکال زدایی برنامه ها استفاده می شود – بنابراین روش اختصاصی برای اجرای برنامه ها نیست. در صورتی که تمایل دارید یک برنامه یا بازی اندرویدی را بر روی دسکتاپ خود اجرا کنید باید از نرم افزار Bluestacks یا NOX Player استفاده کنید.
راه اندازی یک دستگاه مجازی با استفاده از Android Studio کار بسیار ساده ای است. برای اجرای اندروید بر روی رایانه خود با استفاده از AVD Manager مراحل زیر را دنبال کنید.
1. ابتدا باید جدیدترین نسخه Android Studio را از وب سایت رسمی آن دانلود کنید. اگر سیستم مک یا لینوکس را اجرا می کنید باید دستورالعمل های نصب هر سیستم را بررسی کنید.
2. پس از شروع فرایند نصب (صرف نظر از پلت فرمی که استفاده می کنید) به دنبال دستورالعمل های روی صفحه نمایش ، باید یک گزینه برای نصب اندروید روی پی سی را به طور خاص انتخاب کنید.

شما باید گزینه “Android Virtual Device” را برای اینکه بتوانید شبیه ساز Android را در داخل Android Studio اجرا کنید، بررسی کنید.
3. پس از اینکه مطمئن شدید گزینه ی موجود در تصویر بالا را بررسی کردید، فرآیند نصب را کامل کنید.
4. بعد از نصب، Android studio را باز کنید و به گزینه “Tools” در نوار منو بروید و بر روی “SDK Manager“ کلیک کنید.

5. از فهرست ارائه شده، نسخه ی اندروید مورد نظر خود برای نصب را انتخاب کنید. “Apply” را کلیک کرده و منتظر باشید تا دانلود کامل شود.

6. پس از دانلود تصویر سیستم، همانطور که در شکل نشان داده شده به “AVD Manager” بروید.

7. اکنون، دستورالعمل هایی برای ایجاد یک دستگاه مجازی به شما نمایش داده می شود. برای ایجاد دستگاه مجازی، دستورالعمل ها را طبق اولویت خود دنبال کنید.

8. پس از آن بر روی آیکون Play کلیک کرده تا شبیه ساز راه اندازی شود.

4. استفاده از Android-x86
اگر می خواهید اندروید را به عنوان یک سیستم عامل دسکتاپی آزمایش کنید، باید از پورت دسکتاپ غیر رسمی اندروید x86 استفاده کنید.
کافی است به وب سایت رسمی آن بروید و فایل ISO را دانلود کنید. سپس، یک درایو USB بوت را – درست مثل نحوه ی نصب در ویندوز – در کنار ویندوز نصب کنید.
برای امنیت بیشتر، پیشنهاد می کنیم همانند نصب اوبنتو در ویندوز از VMWare استفاده کنید.
اگر می خواهید آن را بر روی دیسک سخت خود (یا SSD) نصب کنید، باید از دستورالعمل های رسمی نصب آن پیروی کنید.

5. استفاده از Remix OS برای رایانه پی سی

Remix OS از روی پروژه ی اندروید x86 و با هدف ارتقاء رابط کاربری برای رایانه های پی سی ساخته شده است. شما می توانید Remix OS را همانند پروژه ی اصلی Android x86 بر روی رایانه خود نصب کنید. گرچه این برنامه از سال 2016 دیگر پشتیبانی نمی شود.
در نتیجه پیش از نصب آن بر روی یک رایانه فعال ، احتیاط کنید.