هم رسان: اگر از کاربران مرورگر کروم هستید، می توانید از ویژگی ذخیره سازی رمز عبور مرورگر استفاده کنید تا به راحتی به حساب های مختلف آنلاین خود وارد شوید. اما این یک راه حل فوق العاده و بی نقص نیست، و ممکن است ترجیح دهید که به جای آن از یکی از ابزارهای مدیریت پسورد استفاده کنید.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از بتانیوز، تاکنون این امکان وجود نداشت که از پسورد ها و اطلاعات لاگین ذخیره شده در کروم خروجی گرفته و آنها را در پایگاه داده پسورد جدید وارد کرد. اما حالا همه چیز تغییر کرده است و شما می توانید به راحتی و بدون نیاز به تایپ مجدد همه اطلاعات از یک مدیر پسورد جدید استفاده کنید.
از آنجایی که این یک گزینه جدید است، برای دسترسی به آن باید از نسخه های جدید و حداقل کروم 64 استفاده کنید تا بتوانید به آن دسترسی داشته باشید، البته بدون شک شما از نسخه های قدیمی تر استفاده نمی کنید. اما حتی در یک بیلد جدید از کروم بوک نصب شده، نحوه خروجی گرفتن از پسورد ها مشخص نیست. این به این خاطر است که تنظیمات مورد نیاز به طور پیش فرض غیرفعال هستند. در اینجا نحوه باز کردن قابلیت خروجی گرفتن از پسورد ها را به شما نشان می دهیم .
1. کروم را باز کنید و در کادر جستجو chrome://flags را تایپ کنید و اینتر را بزنید.
2. گزینه Password export را پیدا کنید و از منوی کشویی استفاده کنید و آن را روی Enabled تنظیم کنید.
3. با کلیک بر روی دکمه Relaunch now کروم را ری استارت کنید.

4. از منوی کروم Settings را باز کنید و بر روی لینک Advanced کلیک کنید.
5. در بخش Passwords and forms بر روی گزینه Manage passwords کلیک کنید.
6. روی منوی More actions کلیک کنید (گزینه سه نقطه در بالای لیست پسورد های ذخیره شده) و Export را انتخاب کنید.
7. روی Export Passwords کلیک کنید و پسورد های خود را در یک فایل CSV ذخیره کنید تا برای وارد کردن به یک اپلیکیشن مورد نظرتان آماده باشد.