هم رسان: درج زمان در برنامه ی اکسل بسیار آسان است . با این حال اگر روش دقیق آن را بدانیم، این کار ساده تر هم می شود. فرض کنید در نظر دارید تاریخ به همراه زمان نمایش داده شود یا در نظر دارید با هر بار باز شدن سند، زمان آن به روز شود.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو،  برای آنکه بخواهید زمان و تاریخ به صورت خودکار به روز شوند باید از فرمول های ویژه ای استفاده کنید. از طرفی اگر می خواهید تنها زمان فعلی یا تاریخ را در سلول اضافه کنید، نیازی به نوشتن اطلاعات نیست و تنها باید از برخی میانبرهای صفحه کلید آگاهی داشته باشید. در ادامه به شما نحوه ی وارد کردن زمان و تاریخ را به روش های مختلف در اکسل آموزش خواهیم داد. با ما همراه باشید.
روش های مختلف وارد کردن زمان و تاریخ در اکسل
1. فرمول ها (با Microsoft Excel ، WPS Office، Libre Office، Apache OpenOffice کار می کند)
2. میانبرهای صفحه کلید

تاریخ را چگونه در اکسل وارد کنیم که به صورت خودکار به روز شود؟

اگر بخواهید تاریخ به صورت خودکار در اکسل به روز شود، باید توابع خاصی از اکسل را اجرا کنید که به شما اجازه می دهد تاریخ و زمان کنونی با هر بار باز شدن یا تغییر سند نمایش داده شود. برای انجام این کار دو تابع وجود دارد: NOW () و TODAY()
تنها کافی در سلول خواسته شده عبارت “=NOW()” را تایپ کنید تا نمایش تاریخ و زمان به صورت خودکار تغییر کند (شما می توانید به سادگی تابع محصور شده در دو نقل قول را کپی و جای گذاری کنید.)
اگر می خواهید تنها نمایش زمان به صورت خودکار به روز شود، باید در سلولی که می خواهید آن را اضافه کنید “=TODAY()” را تایپ کنید.
به خاطر داشته باشید زمان و تاریخ منطبق بر زمان و تاریخ سیستم شما می باشد. بنابراین اگر می خواهید زمان و تاریخ به عنوان یک زمان خاص بین المللی کار کند – قادر به انجام این کار نخواهید بود.

چگونه می توان تاریخ و زمان ثابت را با استفاده از میانبرهای صفحه کلید وارد کرد؟

فرض کنید تمایلی به به روز رسانی تاریخ / زمان به صورت خودکار ندارید و تنها می خواهید برگه اکسل تاریخ فعلی شما را نشان دهد. برای انجام این کار می توانید از میانبرهای صفحه کلید استفاده کنید.
کلیدهای میانبر عبارتند از:
سیستم عامل ویندوز
CTRL + ; (برای تاریخ فعلی)
CTRL + SHIFT + ; (برای زمان فعلی)
سیستم عامل مک
COMMAND key + ; (برای زمان فعلی)
Control + ; (برای تاریخ فعلی)
شما همیشه می توانید تاریخ و زمان را (به ترتیب) به صورت دستی وارد کنید. گرچه، برای اینکه آن طوری نمایش داده شود که شما می خواهید، باید بخشی از پرسش و پاسخ رسمی مایکروسافت اکسل را که در مورد شماره های قالب بندی به عنوان تاریخ صحبت می کند را بررسی کنید – که می تواند به شما کمک کند.