هم رسان: جدیدترین به روز رسانی ویندوز 10 تقریباً آغاز شده و امکان دارد شما این به روز رسانی را چند ماه قبل دریافت کرده باشید اما حدود ¼ کاربران هنوز به روز رسانی Creators Update را دریافت نکرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از بتانیوز، شاید بسیاری از شما پس از دریافت به روز رسانی علاقه داشته باشید که آن را نصب کنید اما در حقیقت اغلب بهتر است برای نصب به روز رسانی کمی صبر کنید. به روز رسانی‌های بزرگ این چنینی معمولاً به همراه قابلیت‌های جدید با باگ‌ها و مشکلاتی نیز همراه هستند. حتی مایکروسافت نیز به کاربران خود هشدار داده که Creators Update را پس از دریافت به سرعت نصب نکند.
اگر عجله‌ای به دریافت به روز رسانی پاییزی Fall Creators ندارید می‌توانید آن را به تعویق بیندازید. برای انجام این کار چند راه وجود دارد:
ارتقاء سیستم را به تأخیر بیندازید (Defer the Upgrade)
اگر ویندوز 10 پرو، Enterprise یا Education را بر روی سیستم خود اجرا می‌کنید این روش ساده‌ترین راه است.
روی دکمه استارت کلیک کرده و به تنظیمات بروید.
حالا به Update & Security > Advanced Options Options بروید.

چگونه به روزرسانی Fall Creators ویندوز 10 را به تأخیر بیندازیم؟در این جا می‌توانید قابلیت به روز رسانی را به مدت 365 روز یا 35 روز به تأخیر بیندازید.
می‌توانید با استفاده از Group Policy Editor این به روز رسانی را به تأخیر بیندازید.

چگونه به روزرسانی Fall Creators ویندوز 10 را به تأخیر بیندازیم؟روی استارت کلیک کنید و gpedit.msc را جست وجوکنید.
سپس مسیر زیر را دنبال کنید:
به قسمت Configuration بروید > Administrative Templates > Windows Components> Windows Update > Defer Windows Updates.
روی گزینه Select when Feature Updates are received دوبار کلیک کنید.

گزینه Enabled را انتخاب کرده و سپس تعیین کنید تا چه مدتی می‌خواهید این به روز رسانی را دریافت نکنید. در این قسمت نیز مانند تنظیمات ویندوز می‌توانید دریافت این به روز رسانی را تا 365 روز یا 35 روز متوقف کنید.

قابلیت Metered Connection
کاربران ویندوز 10 Home به گزینه‌های بالا دسترسی ندارند. این افراد برای به تأخیر انداختن این به روز رسانی باید قابلیت اتصال metered سیستم خود را فعال کنند. با فعال کردن این گزینه ویندوز 10 به روز رسانی‌های بزرگ مانند Fall Creators را به روز رسانی نخواهد کرد.
اگر به اینترنت از طریق اترنت متصل شده‌اید، به تنظیمات بروید و سپس به Network & Internet > Ethernet بروید. شبکه اتصال خود را انتخاب کنید و گزینه Set as metered connection را روشن کنید.
در اتصال وای فای به بخش تنظیمات بروید و سپس به Network & Internet > Wi-Fi بروید. گزینه Wi-Fi connection را انتخاب کرده و بر روی گزینه Set as metered connection کلیک کنید.