هم رسان: برخی افراد عادت به نوشتن نام، نام خانوادگی و یا اطلاعات تماس در تمامی ایمیل‌های ارسالی خود دارند. امکان افزودن یک امضاء به جی‌میل در حال حاضر یکی از قابلیت‌های مهم به حساب می‌آید.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، این قابلیت به شما اجازه می‌دهد با اضافه کردن نام خانوادگی (شماره تماس) و یا دیگر موارد مهم به پایان ایمیل‌ها، اطلاعات اینچنینی را به مخاطبان خود انتقال دهید. تنها کافی است برای یکبار این امضاء را ایجاد کنید و در صورت تغییر در اطلاعات شخصی یا کاری‌تان آن را به روزرسانی کنید. اضافه کردن یک امضاء به جی‌میل به سرعت انجام می‌شود، البته در صورتی که بدانید کجا آن را پیدا کنید، این کار تنها چند ثانیه وقت شما را می‌گیرد.
تنها کافی است بدانید گزینه‌ها در کجا قرار دارند. در این مقاله قصد داریم نحوه اضافه کردن امضاء به جی‌میل را به شما آموزش دهیم.
برای اضافه کردن امضاء به جی‌میل در دسکتاپ دو مرحله زیر را دنبال کنید:
1. وارد حساب جی‌میل خود شوید و بر روی آیکون چرخ یا همان تنظیمات در بالای سمت راست پنجره کلیک کنید (همان‌طور که در تصویر زیر می‌بینید) و گزینه settings را بزنید.

نحوه اضافه کردن امضاء به جی‌میل2. حالا در تب general که به طور پیش فرض در آن قرار دارد، به سمت پایین بروید و گزینه Signature را پیدا کنید.

نحوه اضافه کردن امضاء به جی‌میلاز اینجا می‌توانید موارد مورد نظر خود را به عنوان امضاء درج کنید و یا این که می‌توانید یک تصویر را به عنوان امضاء برای ایمیل خود انتخاب کنید. در هر صورت، شما می‌توانید از ساختار RTF همراه با هایپرلینک ها و نقل قول‌ها استفاده کنید. البته نباید موارد زیادی به این امضاء اضافه کنید؛ سعی کنید این امضاء کوتاه و کاملاً مشخص باشد. ممکن است دریافت کنندگان ایمیل شما علاقه‌ای به جزئیات زیاد و گاها غیرضروری نداشته باشند، بنابراین این نکته را در هنگام درست کردن امضاء در نظر داشته باشید. همچنین شما گزینه «این امضا قبل از نوشتار نقل قول شده در پاسخ‌ها درج شود و خط «–» قبل از آن حذف شود» را در اختیار دارید. در صورت تمایل این گزینه را تیک بزنید و دکمه “Save Changes” را بزنید.

نحوه افزودن امضاء به جی‌میل در موبایل
حتی اگر از اپلیکیشن “Inbox” هم استفاده کنید، همین تنظیمات قابل اجرا است. در اینجا با چیزهایی که برای افزودن یک امضاء به جی‌میل در موبایل خود نیاز دارید آشنا خواهید شد:

1. اپلیکیشن جی‌میل را از App Store/ Play Store دانلود و نصب کنید. در صورتی که ترجیح می‌دهید از اپلیکیشن Inbox استفاده کنید، می‌توانید این برنامه را دانلود و نصب کنید.
2. پس از این که در حساب مورد نظر خود وارد شدید، باید به آیکون سه خطی (آیکون منو) در گوشه چپ بالای صفحه ضربه بزنید.
3. حالا به سمت پایین بروید و گزینه Settings را پیدا کنید. روی آن کلیک کنید.
4. در این قسمت می‌توانید حساب کاربری خود را که با این اپلیکیشن وارد آن شده‌اید را مشاهده نمایید. روی حساب کاربری خود ضربه بزنید تا به تنظیمات کلی دسترسی داشته باشید.
5. در بخش تنظیمات کلی می‌توانید تنظیمات امضاء را مشاهده نمایید. کافی است روی آن ضربه بزنید.

6. حالا ابتدا باید امضاء موبایل را فعال کنید و بعد امضاء مورد نظر خود را در کادر زیر آن بنویسید.