هم رسان: جستجو برای یافتن فایل های موجود در دستگاه های اندرویدی گاهی اوقات تبدیل به یک فرایند بسیار خسته کننده می شود. ممکن است این فایل یک mp3 باشد که در اپلیکیشن music نمایش داده نمی شود و یا یک تصویر دانلود شده باشد که نمی توانید در گالری گوشی خود آن را پیدا کنید.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، در این مطلب آموزشی قصد داریم دو روش برای یافتن فایل ها در دستگاه اندرویدی به شما عزیزان یاد بدهیم

روش 1: اپلیکیشن File Manager گوشی
اگر نگوییم همه اما اکثریت قریب به اتفاق سازندگان گوشی های هوشمند نرم افزار مدیریت فایل مخصوص به خود را در دستگاه های خود ارائه می دهند. اگر چه ممکن است اسم این اپلیکیشن ها متفاوت و از جمله File Manager, File Explorer و غیره باشد، اما کارایی اصلی بین همه این اپلیکیشن های مدیریت فایل یکسان است.
1. ابتدا به صفحه اصلی گوشی تان را بروید، و این برنامه را یا به صورت چشمی و با با جستجوی عبارت ‘file manager’ یا هر چیز دیگر مشابهی پیدا کنید. در صورتی که گوشی شما یک دستگاه شیائومی است، دنبال Explorer بگردید.
2. در صورتی که به دنبال یک فایل مربوط به یک اپلیکیشن خاص می گردید، به طرف پایین بروید در این صورت می توانید نام این اپلیکیشن را مشاهده کنید. برای مثال اگر به دنبال یک صدای ضبط ذخیره شده از یک اپلیکیشن متفرقه هستید، باید مسیر Storage>App’s name file را دنبال کنند.
3. زمانی که این فولدر را باز می کنید می توانید محتوای ذخیره شده را مشاهده کنید.

اگر می خواهید به محتواهای دانلود شده خود (تصاویر، فایل های متنی، فایل های mp3s و غیره) دسترسی داشته باشید، گزینه دانلود را از صفحه اصلی انتخاب کنید. در اینجا می توانید تمامی فایل هایی که در یک دستگاه دانلود کرده اید را ببینید، البته مواردی که حذف نکرده اید.

همچنین می توانید با استفاده از اپلیکیشن Downloads فایل های دانلود شده خود را مشاهده کنید، که احتمالا در کنار بقیه اپلیکیشن ها در صفحه اصلی گوشی قرار دارد.

روش 2: از طریق یک اپلیکیشن متفرقه
در صورت نبود اپلیکیشن مدیریت فایل در دستگاه شما که احتمال آن بسیار ضعیف است، گزینه های رایگان دیگری در Play Store موجود است. در این جا ما قصد داریم از یکی از اپلیکیشن های رایج برای این منظور استفاده کرده ایم که عنوان آن ES File Explorer است. این اپلیکیشن با بیش از 100 میلیون بار دانلود و با رتبه بندی 4.6/5 توانسته است به خاطر بررسی فایلی بی نظیر محبوبیت خوبی را به دست آورد.

این اپلیکیشن را دانلود و بعد باز کنید. دقیقا مثل مثال قبلی ما می خواهیم دنبال یک فایل ضبط ذخیره شده بگردیم. از آنجایی که این یک فایل mp3 است، کاربر باید دسته بندی موزیک را باز کند. در صورتی که فایل مورد نظر ما یک فیلم بود باید به سراغ آیکون Movies، و در صورت تصویر بودن به دکمه Images برویم.

برای دانلود برنامه اینجا را کلیک کنید.