هم رسان: دنیای تجارت روز به روز در حال گسترش است و زیاد افرادی با دستکاری منابع مختلف به میلیون ها دلار پول می رسند. با توجه به تلاش زیاد هکرهای کلاه سیاه برای یادگیری فوت و فن های فنی هک کردن شبکه های سازمان ها و شرکت های تجاری، ایجاد امنیت و ماندن در این وضعیت از الزامات اولیه راه اندازی یک شرکت جدید است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از اینفوسکیوریتی، مسئولان ایالات متحده آمریکا اعلام کرده اند علیرغم سطح بالای امنیت که آمریکا به آن معروف است، هکرهای کره جنوبی که تحت حمایت دولت بودند مسئول هک شرکت سونی در سال 2014 بودند. سئول تائید کرد هکرهای مرتبط با کره جنوبی در سرقت دیجیتالی 81 میلیونی از بانک مرکزی بنگلادش دست داشتند.
اگر کشورها و سازمان های چند میلیون دلاری متحمل چنین جنایت های سایبری سطح بالایی می شوند، هیچ دلیلی وجود ندارد که شرکت های تجاری نهایت تلاش خود را بکنند تا از امنیت سرمایه ها و اطلاعات خود مطمئن شوند.
به همین دلیل، VPN ها تبدیل به ابزار مفید شده اند که قابلیت های متعددی برای افزایش حریم خصوصی اینترنت و ناشناس بودن در معاملات تجاری ایجاد می کنند، بخصوص در حال حاضر که حتی ارائه دهندگان خدمات اینترنتی می توانند سابقه مرور کاربران را به سود خود به فروش برسانند.
شرکت های تجاری بزرگ و یا در حال پیشرفت می توانند هزینه های ماهیانه مربوط به VPN های پولی را به نحوی در میان بقیه هزینه ها پوشش دهند، اما مشکل اصلی مربوط به شرکت های کوچکی است که با هزینه های فناوری اطلاعات دست و پنجه نرم می کنند. اما برای این سازمان ها نیز گزینه تأمین کنندگان خدمات VPN رایگان وجود دارد.
VPN های رایگان همانند شمشیرهای دو لبه عمل می کنند، به همین دلیل کاملاً قابل اطمینان نیستند. این ارائه کنندگان می توانند وارد سیستم کاربران خود شوند و اطلاعات آنها را به فروش برسانند. البته این مسئله هنوز به اثبات نرسیده و نباید به عنوان یک اصل در نظر گرفته شود.
این مسئله به نفع شرکت های تجاری کوچک خواهد بود که حداقل از همین مقدار حریم خصوصی ارائه شده توسط VPN های رایگان استفاده کنند تا اینکه بدون هیچ گونه محافظی در مقابل حملات ناگهانی هکرها در هر زمانی بمانند.

استفاده از بسیاری از سرویس های رایگان می تواند خطرساز باشد اما مطالعات اخیراً انجام شده نشان می دهند چند ارائه کننده خدمات رایگان VPN واقعی و اصیل وجود دارد. گفته می شود این VPN های رایگان خدمات خوب و شایسته ای ارائه می دهند، با این وجود باز هم به کاربران خود توصیه می کنند سرویس خود را به برنامه های پولی ارتقاء دهند تا از امتیازات بیشتری بهره ببرند.
این VPN های رایگان واقعی در واقعیت به اندازه VPN های پولی حساس و قوی نیستند. آنها کمابیش تلاش می کنند چرخه تجاری و دنیا را تا حد زیادی از شر تهدیدهای هکرها نجات دهند.
به خاطر همین اقدامات شجاعانه و سخاوتمندانه این ارائه کنندگان باید تقویت شوند. هیچ شخص مستقل و یا سازمان معروفی اجازه نمی دهد موضوعات فکری اش که در سرتاسر دنیا موارد با ارزشی در نظر گرفته می شوند، تنها به خاطر چند دلار دست به دست بچرخند.
VPN های رایگان و پولی ادعا می کنند هیچ سیاستی برای ورود به سیستم کاربران خود ندارند. این به این معناست که آنها اطلاعات در دسترس خود را به فروش نخواهند رساند. VPN که وارد سیستم شده و اطلاعات را به فروش می رساند یک هکر است و مسلماً هدفی که برای آن برنامه ریزی شده است را دستکاری می کند.
نکته ای که ممکن است باعث نگرانی سازمان های کوچک شود این است که آیا VPN امکان ایجاد امنیت پیشرفته برای مراقبت از تبادلات اطلاعات ارائه می دهد و اینکه در صورت به سرقت رفتن اطلاعات آیا این داده ها رمزگذاری خواهند شد تا افراد غریبه نتوانند آنها را بخوانند.
همچنین باید به نفع سازمان های تجاری کوچک اشاره کنیم که VPN رایگانی که آنها قبول می کنند، کاملاً منحصر به خود کاربر است، مگر اینکه کاربر یک مدل خاص برای تنظیم VPN خود دنبال کند.
همچنین هیچ ارائه کننده ای نمی تواند مکانیسم امنیتی مخصوص مراقبت از داده ها و متدهای تائید هویت مخصوص ایجاد تونل در داده هایی که باید منتقل شوند، را نادیده بگیرند.
در صورتی که این نکته ها در شرایط استفاده از هرگونه VPN مورد تائید قرار گیرند، تمامی شرکت های تجاری کوچکی که از این VPN ها استفاده می کنند، می توانند از یک ارائه کننده خدمات رایگان همان میزان امنیت آنلاین به دست آورند که از یک VPN پولی انتظار می رود.
از آنجایی که VPN های رایگان ممکن است از چند جهت با VPN های پولی متفاوت باشد، نمی توان گفت ارائه کنندگان خدمات رایگان VPN که شهرت خوبی در این زمینه برای خود دست و پا کرده اند، چه میزان از اطمینان و اعتمادی را باید ایجاد کنند.