هم رسان: آیا به دنبال انگیزه دیگری برای کاهش وزن هستید؟ نظرتان درباره سنگین تر شدن کیف پولتان چیست؟ در گزارشی که در مجله Obesity به چاپ رساندیم نشان دادیم که کاهش وزن در هر سن و سالی می تواند باعث صرفه جویی شود و اصلا مهم نیست که شما یک جوان 20 ساله هستید یا یک میانسال و یا یک فرد پیر.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از فوربز،  5 نفر از اعضای مرکز پیشگیری از چاقی در دانشگاه جونز هاپکینز (سعیده فلاح فینی، عاطف آدام، لاورنس جی چسکین، سارا ام بارچ و خود من) یک مدل کامپیوتر ارائه کرده اند که یک فرد بزرگسال را در سنین مختلف و وزن و اتفاقاتی که ممکن است در مورد وزن، سلامتی و هزینه های بعدی بیافتد، شبیه سازی می کند. (همچنین دکتر فلاح فینی استادیار مهندسی در دانشگاه پلی تکنیک ایالت کالیفرنیا است.) می توانید این مدل را به عنوان یک فرد مجازی در نظر بگیرید که ما مانند یک دوست او را دنبال می کنیم در حالیکه او بزرگتر و بزرگتر می شود.

کاهش وزنبرای مثال، این فرد شبیه سازی شده می تواند به عنوان یک فرد چاق 20 ساله شروع کند و سپس با گذشت هر سال شبیه سازی شده از زندگی اش افزایش یا کاهش وزن داشته باشد و درست مانند یک فرد واقعی به انواع بیماری های مختلف مرتبط با وزن مانند دیابت، بیماری های قلبی و سرطان مبتلا شود. این شبیه سازی تا زمانی ادامه خواهد داشت که فرد بر اثر کهولت سن و یا بیماری مرتبط با اضافه وزن مانند حمله قلبی از دنیا برود. در پایان این شبیه سازی می توانید میزان هزینه های پزشکی(برای مثال هزینه های بستری شدن و درمان سکته ها) میزان کاهش کارایی (برای مثال از دست دادن حقوق به خاطر ناتوان شدن و یا از دست دادن کار به خاطر بستری شدن، ملاقات های کلینیکی، بیماری و مرگ زودهنگام) را در یک جدول دسته بندی کنید. ما با اجرای این مدل برای وزن های مختلف (برای مثال در دامنه وزن های ایده آل) متوجه شدیم که کاهش یا افزایش وزن می تواند تاثیر زیادی بر هزینه های پزشکی و کاهش کارایی فرد داشته باشد.

این مدل از داده های مختلف برگرفته از منابع متنوع مانند مطالعه توسعه خطر ابتلا به بیماری عروق کرونرپدر بزرگسالان جوان(کاردیا)و همچنین مطالعه خطر ابتلا به تصلب شراین در جوامع مختلف، مطالعات قلبی فریمینگام (FRS)، مطالعات گروه Northern Manhattan Stroke ، پایگاه داده موسسه ملی سرطان، موسسه National Health Interview Survey، موسسه Medical Expenditure Panel Survey یا (MEPS) و موسسه آماری نیروی کار استفاده کرده است. دکتر آدام نقشی کلیدی در جمع آوری و تجزیه و تحلیل تمامی این اطلاعات برای ایجاد این مدل داشته است.
به طور متوسط یک فرد 20 ساله در دوره کاهش وزن خود از چاقی تا یک وزن نرمال، می تواند بیش از 28000 دلار، فرد 40 ساله بیش از 30000 دلار ، یک فرد 50 ساله بیش از 36000 دلار، یک فرد 60 ساله بیش از 34000 دلار، یک فرد 70 ساله 29000 دلار و یک فرد 80 ساله 16000 دلار پس انداز داشته باشد. همچنین کاهش وزن افراد دارای اضافه وزن تا یک وزن ایده آل می تواند به طور متوسط از 20 سالگی تا 80 سالگی بیش از 10000 دلار صرفه جویی به همراه داشته باشد که بیشترین مقدار آن 186.4 دلار در سن 60 سالگی است.

کاهش وزنتقریبا در تمامی شرایط و موقعیت ها، حداقل نیمی از این هزینه ها مربوط به از دست دادن کارایی و بهره وری (از دست دادن حقوق) است. در بسیاری از موارد کاهش کارایی و بهره وری تقریبا دو سوم هزینه ها را تشکیل می دهد. از آنجایی که ما در این برنامه از دستمزد های متوسط استفاده کرده ایم، در صورتی که دستمزد شما خیلی بیشتر باشد، کاهش وزن می تواند مقادیر بیشتری نسبت به اعداد ذکر شده در بالا پس انداز خواهد کرد.
این اعداد ممکن است کمتر از میزان واقعی باشد چرا که در این مدل تنها به تعداد اندک شماری از شرایط سلامتی مرتبط یا کاهش وزن تمرکز کرده ایم. ما هزینه های مرتبط با بعضی از مسائل مربوط به وزن مانند مشکلات مفاصل و مسائل بهداشت روانی مانند اضطراب و افسردگی را در این مدل حساب نکرده ایم.
اضافه وزن تاثیرات مخرب زیادی بر سایر اعضای بدن از جمله روده، قلب، مغز، کبد، مفاصل و دیگر اعضای بدن و حتی کیف پول شما می گذارد. بنابراین می توان گفت اضافه وزن می تواند بر سنگینی کیف پول شما تاثیر داشته باشد. اصلا فکر نکنید مهم نیست که شما اپول بیشتری دارید یا ندارید، این مسئله ای که برای هر کسی اهمیت دارد. از آنجایی که ما همگی از طریق پرداخت مالیات، حق بیمه، و اقتصاد به هم مرتبط هستیم، اضافه وزن هر کسی می تواند به کیف پول شما ضربه بزند.