هم رسان: برخی معتقدند که درد مقوله ای ذهنی است و این مسئله تا حد زیادی درست است. در صورتی که مریض شوید و بر روی درد خود متمرکز شوید، احساس می کنید که این درد هیچ وقت پایانی نخواهد داشت. اما در صورتی که حواس خودتان را پرت کنید برای مثال زمانی که دوستی برای ملاقات شما می آید و یا کار دیگری انجام می دهید، این درد تا حدودی تسکین می یابد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، بیمارستانی در فرانسه با امید به کاهش میزان دارویی که بیماران برای درمان درد استفاده کنند، برای کنترل درد با استفاده از واقعیت مجازی آزمایشاتی را شروع کرده است. گروهی از کارشناسان در بیمارستان سنت جوزف، فرانسه یک برنامه مجازی همه جانبه طراحی کرده اند که هدف آن کمک به استراحت بیماران و افزایش تحمل درد بدون نیاز به هر گونه دارویی است.

کنترل درد با واقعیت مجازی در بیمارستانی در فرانسهدکتر الیور گاناسیا رئیس بخش اورژانس بیمارستان که این روش را شبیه به هیپنوتیزم می داند، در این رابطه می گوید:” این روش به ما این امکان را می دهد تا تکنیکی به بیماران ارائه دهیم تا توجه خود را از دردی که دارند پرت کنند و درد و اضطراب خود را در اورژانس تحت کنترل خود در آورند….من فکر میکنم که در ده سال آینده واقعیت مجازی بدون هیچ شک و تردیدی در بیشتر بیمارستان ها به صورت منظم استفاده خواهد شد.
این یک روش درمان بسیار جالب است، زیرا ما شاهد بیماران زیادی هستیم که دیگر نیازی به دارو های مسکن ندارند و یا در مقابل این دارو ها مقاوم شده اند. داروهایی که ممکن است باعث اعتیاد در بیماران شود و آنها مجبور شوند برای تمام عمر از این دارو ها استفاده کنند.