هم رسان: کنگره جهانی موبایل 2018 به ما نشان داد که هنوز نوآوری های زیادی درباره دوربین گوشی های هوشمند وجود دارد. شاید گلکسی اس 9 به عنوان یک گوشی ارتقاء یافته در نظر گرفته شود، اما دیافراگم متغیر دوربین آن از مواردی است که پیش از این دیده نشده بود، این قابلیت به سنسور کمک می کند تا نور بیشتری جمع کند و در شرایط نوری کم عملکرد بهتری داشته باشد. با این حال گوشی سونی اکسپریا XZ2 به خاطر قابلیت های مربوط به ضبط فیلم از جمله ضبط فیلم اسلوموشن باورنکردنی با سرعت 960 فریم بر ثانیه با کیفیت 1080 پیکسل و 4K HDR توانسته است خود را در این زمینه مطرح سازد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و بعه نقل از فون آرنا، این دو مورد تنها مواردی اندک از نوآوری هایی است که ما در کنگره جهانی موبایل شاهد آن ها بودیم، و حاکی از این است که هنوز شور و هیجان زیادی در مورد دوربین گوشی های هوشمند وجود دارد. البته این مسئله به هیچ وجه جای تعجب ندارد چرا که این قابلیتی است که بیشتر کاربران آن را به عنوان یک عامل مهم در گوشی ها در نظر می گیرند. در حالی که دو مورد ذکر شده در بالا از جدیدترین نوآوری های موجود در این زمینه بودند، اما باید بگوییم که در گذشته موارد زیادی وجود داشته است که راه را برای ظهور این موارد هموار کرده اند.

در اینجا قصد داریم با زیر و رو کردن خاطرات خود برخی از گوشی های مجهز به دوربین های نوآورانه که محدودیت ها را کنار زده اند را به شما معرفی کنیم. عکس های زیر با ترتیب زمانی مرتب شده اند تا بهتر بتوانید زنجیره اتفاقاتی که موجب ایجاد این نوآوری های دوربینی و به واقعیت تبدیل شدن آنها شده اند را بررسی کنید.

برای مشاهده ی عکس های بیشتر اینجا را کلیک کنید. برای یک لحظه به زمانی فکر کنید که گوشی های تلفن تنها وسیله ای برای ایجاد ارتباط بودند و البته هیچ دوربینی نداشتند. اما این روزها شاید تصور این واقعیت غیرقابل باور باشد و حتی رده پایین ترین گوشی ها نیز اکنون به دوربین مجهز شده اند.