هم رسان: بر اساس یافته های Tripwire استخدام کارمندان بیشتر یکی از عوامل اصلی در بهبود امنیت شرکت های تجاری در سال جاری است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از اینفوسکیوریتی، این شرکت طی بررسی هایی که در ماه گذشته از 108 کارشناس در رویداد Black Hat USA انجام شد، نشان می دهد بیش از دو سوم پاسخ دهندگان استخدام کارشناسان مجرب را به عنوان یک اولویت در نظر می گیرند اما 30 درصد از آنها ترجیح می دهند افراد غیرمجرب را به کار گیرند و طی کار به آنها آموزش دهند.
سازمان ها در بحبوحه شکاف مهارت های سایبری هنوز در تلاش هستند با کمبود کارمند دست و پنجه نرم کنند، مسئله ای که به نظر می رسد تا چند سال آینده همچنان ادامه خواهد داشت. در نتیجه اصلاً جای تعجب نیست که شرکت ها تقویت نیروی کاری را به عنوان یک عامل کلیدی در تقویت امنیت خود تصور می کنند.
«آدریان دیویس» مدیر عامل EMEA (ISC) 2، در مصاحبه با Infosecurity گفت: «فناوری هرگز مشکلات ما را حل نخواهد کرد. امنیت همان افراد است و به معنای ایجاد فرایندها، طرز فکرها و محیط هایی است که افراد می توانند به نحو احسنت با حالتی امن (و اغلب بدون آگاهی از آن) کار کنند. افراد عاملی مهم در ایجاد این فرایندها، طرز فکرها و محیطها هستند و این افراد تأثیر بسیار بیشتری از فناوری دارند.»

بنابراین همان طور که نایگل هریسون رئیس اجرایی شرکت امنیتی Cyber Security Challenge UK توضیح می دهد، تقریباً یک سوم از شرکت ها تمایل دارند افراد کم تجربه را استخدام کنند و آموزش های لازم برای موفقیت را به آنها بدهند. او می گوید: «با توجه به تجربه ام وقتی به آگهی های تبلیغاتی نگاه می اندازیم می بینیم شرکت ها اغلب همان توانایی ها و قابلیت هایی را از کارمندان جدید می خواهند که انتظار دارند گروه امنیتی شان در آغاز کار داشته باشد. در واقع شرکت هایی وجود دارند که نقش های ساده تر و ابتدائی در آگهی های استخدام خود قرار می دهند و در عین حال توانایی هایی را انتظار دارند که دستیابی به آنها بدون چندین سال کار و تجربه محال است.
مهارت های اصلی که شرکت ها باید از کارمندان خود انتظار داشته باشند استعداد و طرز فکر است. در صورتی که فردی این ویژگی ها را داشته باشد می توان بقیه موارد را به او آموزش داد.»
دیویس نیز که نظرات مشابهی در این زمینه دارد می گوید: «شرکت ها تنها با افزایش استعدادها و نه به دنبال افراد مجرب و حرفه ای بودن خواهند توانست نیازهای خود را در زمینه امنیت برآورده کنند و در آینده رشد کنند. به علاوه این مسئله این فرصت را به ما می دهد که از بین افراد بیشتری کارمندان خود را استخدام کنیم که می تواند دانش ما را افزایش داده و راه های جدید برای تفکر و مقابله با مشکلات در اختیار ما قرار دهد.»