هیچ موضوعی وجود ندارد که گوگل در آن دخالت نداشته باشد و در آن ذینفع نباشد، و شما می­توانید ردیابهای سلامتی پوشیدنی را هم به لیست پروژه­هایی که مهندسان Mountain View به آن می­پردازند اضافه کنید- هرچند آن محصولی نیست که در حال حاضر بتوانیم بخریم.گوگل به Bloomberg گفت که آن دستگاه جدیدی است که بیشتر بعنوان یک ابزار پژوهشی برای پزشکان و بیمارستانها در نظر گرفته شده­است:  آن کمک می­کند که حواستان به نبضتان، ریتم قلبتان و دمای بدنتان باشد، و می­تواند برای کنترل یک مریض بعد از عمل جراحی یا نظارت بر سری جدید داروها کاربرد داشته باشد. همچنین برای ردیابی میزان پرتوگیری(Light exposure) و میزان سر و صدا استفاده می­شود.
اندی کونراد از گوگل به بلومبرینگ گفت، کاربرد ی که مورد نظر ماست این است که آن بعنوان یک دستگاه درمانی به بیماران تجویز شود و برای انجام آزمایشهای بالینی مورد استفاده قرار گیرد.
تلفیق اطلاعات  به این شکل می­تواند گام بزرگ رو به جلویی برای متخصصان مراقبت بهداشتی و ارزیابی بیمار باشد – دیگر مجبور نیستید که بیاد بیاورید سه شنبه­ی هفته­ی قبل چه احساسی داشتید یا تا کی نا خوش بودید، چون یک نوار مثل این تمام اطلاعات مربوط  را به پزشک شما منتقل می­کند.
هنوز هیچ نشانه­ای از اینکه گوگل می­خواهد نسخه­ای از این نوار را برای مشتری تولید کند وجود ندارد، بنابراین فعلاً  Fitbit و Jawbone می­توانند راحت باشند.

دیوید نیلد، 26 ژوئن 2015