هم رسان: هارلی دیویدسون یکی از پرآوازه ترین تولیدکنندگان موتورسیکلت در جهان محسوب می شود. این شرکت پس از گذشت چهار سال از رونمایی پروژه LiveWire که نمونه اولیه موتور سیکلت تمام الکتریکی (برقی) این شرکت در سریال Avengers بود، هم اکنون تایید کرده به زودی از اولین موتور سیکلت تمام الکتریکی خود رونمایی خواهد کرد. این تاییدیه طی یک تماس تلفنی اعلام شده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، مدیر عامل هارلی دیویدسون طی اعلام درآمدهای این شرکت گفته:” شما درباره ی پروژه LiveWire شنیده اید؛ این پروژه هم اکنون فعال است و در مرحله ی آماده سازی برای فروش آن تا 18 ماه آینده هستیم.”
این شرکت به صورت دقیق اشاره نکرده که آیا اولین موتور سیکلت الکتریکی آنها از پروژه ی LiveWire الهام گرفته یا اینکه یک پلت فرم کاملاً جدید خواهد بود. همچنین مشخص نکرده که این موتور با چه نامی به بازار عرضه خواهد شد.

اگر این موتور سیکلت چیزی شبیه به پروژه LiveWire باشد درآن صورت با هر بار شارژ می تواند مسافت 50 مایل را طی کند و شتاب 0 ت 60 مایل بر ساعت آن 4 ثانیه خواهد بود. در حال حاضر مشخصات فنی از این موتورسیکلت منتشر نشده است. مدیر ارشد مالی شرکت هارلی دیویدسون اعلام کرده سالانه 25-50 میلیون دلار را به تولید موتورسیکلت های الکتریکی اختصاص خواهند داد. این شرکت در نظر دارد در زمینه ی ارائه ی موتورسیکلت های برقی در جهان پیشرو باشد.