هم رسان: همانطور که می دانید حیواناتی وجود دارند که می تواندد بخشی از بدن خود را دوباره بازسازی کنند؛ انسان ها نیز چنین قابلیتی را به صورت محدود در اختیار دارند اما نه به اندازه ای که بتوان یک عضو از دست رفته را مجدداً احیا کرد. با این حال به نظر می رسد پزشکان روش جدیدی را به کار گرفته اند و امیدوارند با پیوند عضو از دست رفته در قسمت دیگر بدن آن را بازسازی کنند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، Shamika Burrage از سربازان ارتش آمریکا ،که در سال 2016 در یک تصادف گوش خود را از دست داده بود، تصمیم گرفت به جای استفاده از یک گوش مصنوعی، گوش خود را مجدداً بازسازی کند. Burrage می گوید:” از نگاه هایی که به من می شد حس خوب نداشتم و به من پیشنهاد شد که به یک پزشک جراحی زیبایی مراجعه کنم. در ابتدا اصلا دوست نداشتم این کار {بازسازی گوش} را انجام دهم اما بعد از مدتی به این نتیجه رسیدم که این جراحی می تواند روش خوبی باشد. من تصمیم داشتم برای جلوگیری از آسیب بیشتر از عضو مصنوعی استفاده کنم اما در عین حال یک گوش واقعی می خواستم.

در این روش پزشکان ابتدا غضروف را از دنده ی وی جدا کردند و گوشی جدید را طراحی کردند. سپس گوش طراحی شده را به بازوی وی پیوند زدند تا با استفاده از رگ های خونی جدید رشد کند. چنین جراحی پیش از این نیز در دنیا انجام شده است اما به نظر اولین باری است که این نوع جراحی در ارتش آمریکا انجام می شود.
به گفته ی سرهنگ دوم «اوون جانسون» رئیس بخش جراحی پلاستیک و ترمیم ارتش آمریکا ” هدف کلی این است که به مرور زمان وی گوش از دست رفته خود را به دست خواهد آورد و در طول پنچ سال آینده اگر شخصی او را ندیده باشد اصلا متوجه این جراحی نخواهد شد.”