هم رسان: به احتمال زیاد همه ما زمانی که از یک موتور جستجو مانند گوگل استفاده می کنیم، از قبل می دانیم که به دنبال چه نتایجی هستیم. با این حال، ممکن است گاهی برای شما جالب باشد که ببینید در لحظه ای که هستید چه مطالبی در حال جستجو هستند، این ویژگی می تواند روشی خوب و مفید برای به روز ماندن و اطلاع از گرایشات موجود و یافتن اخبار جدید باشد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، اگر از کاربران آی او اس هستید که از اپلیکیشن گوگل برای جستجو های خود استفاده می کنید، خبر خوب این است که گوگل اپلیکیشن خود را به روزرسانی کرده است و از این به بعد این اپلیکیشن می تواند نتایج Trending را نیز نمایش دهد. این قابلیت سال گذشته در نسخه اندرویدی اپلیکیشن اندروید قرار داده شد، و می شد حدس زد که بالاخره در نسخه آیفونی نیز وارد خواهد شد.

نحوه عملکرد این قابلیت بسیار ساده است، به این ترتیب که اگر برای شروع یک جستجو بر روی کادر جستجو کلیک کنید، یک منوی کشویی ملاحظه خواهید کرد که جستجو های ترند با یک آیکون فلش آبی مشخص شده اندکه با کلیک بر روی این منو می توانید موارد جستجو شده در آن لحظه را مشاهده کنید. این یک قابلیت اختیاری است به این معنا که اگر تمایلی به مشاهده جستجوهای ترند نداشتید می توانید به قسمت تنظیمات اپلیکیشن بروید و این قابلیت را غیرفعال کنید.
این یکی از شکایت هایی است که کاربران اندرویدی درباره این قابلیت در سال گذشته داشتند،که گوگل را بر آن داشت تا آن را به گزینه ای اختیاری تبدیل کند، و این یکی از اصلاحات مناسب در نسخه آی او اس اپلیکیشن گوگل است. کاربران آی او اس می توانند آخرین نسخه از این اپلیکیشن را از طریق iTunes App Store به دست آورید.