هم رسان: گوگل دانلود های آفلاین برای مترجم مجهز به هوش مصنوعی خود ارائه می دهد. بنابراین درصورتی که داده نامحدودی ندارید و یا از طرح اینترنتی استفاده می کنید که تنها می توانید به سایت های داخلی دسترسی داشته باشید، می توانید ترجمه ماشینی را از اپلیکیشن های اندرویدی و آی او اس گوگل را دانلود کنید.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ورج، پیش از این می توانستید تنها دیکشنری آفلاین گوگل ترنسلیت را دانلود کنید. اما حتما متوجه شده اید که ترجمه های تحت اللفظی این دیکشنری نمی توانند ظرافت های یک زبان خارجی را به خوبی منتقل کنند، این مشکل حتی در مورد زبان های اسپانیایی و فرانسوی که شباهت زیادی با انگلیسی دارند دیده می شود. مواقعی که سعی می کنید یک زبان با الفبا و ریشه های مختلف مانند روسی یا چینی که خود مترجم مبتنی بر هوش مصنوعی دچار اشتباهاتی می شود را ترجمه کنید، این مشکل دو چندان می شود.
برای اولین بار ترجمه های آفلاین مبتنی بر هوش مصنوعی گوگل ترنسلیت در 59 زبان در دسترس کاربران قرار گرفته است، که از جمله می توان به زبان های انگلیسی، عربی، فارسی، آلمانی و غیره اشاره کرد. هر کدام از این زیان ها به 35 مگابایت حافظه نیاز دارند که فضای زیادی در حافظه دستگاه شما نیست. گوشی های رده پایین تر هم می توانند از این به روزرسانی جدید پشتیبانی کنند، چرا که گوگل اعلام کرده است تمامی کاربران در تمامی بازارها می توانند از این قابلیت استفاده کنند.

این به روزرسانی به صورت تدریجی برای همه عرضه خواهد شد، اما در حدود یک درصد از کاربران گوگل ترنسلیت امروز این به روزرسانی را دریافت خواهند کرد. بقیه 99 درصد کاربران از فردا به این قابلیت دسترسی خواهند داشت و همه می توانند از آن استفاده کنند. دیگر پس از این شاهد ترجمه های تحت اللفظی عجیب و غریب در مسافرت های خود نخواهیم بود.
لیست کامل 59 زبان موجود در به روزرسانی جدید به شرح زیر است: آفریکانس، آلبانیایی، عربی، بلاروس، بنگالی، بلغاری، کاتالان، چینی، کرواتی، چکی، دانمارکی، هلندی، انگلیسی، اسپرانتو، استونی، فیلیپینی، فنلاندی، فرانسوی، گالیسی، گرجی، آلمانی، یونانی، گجراتی، کریول هائیتی، عبری ، هندی، مجارستانی، ایسلندی، اندونزیایی، ایرلندی، ایتالیایی، ژاپنی، یانادا، کره ای، لاتین، لیتوانیایی، مقدونی، مالایی، مالتی، ماتری، نروژی، فارسی، لهستانی، پرتغالی، رومانیایی، روسی، اسلواکی، اسلوونیایی، اسپانیایی، سواحیلی ، سوئدی، تامیل، تلوگو، تایلندی، ترکی، اوکراینی، اردو، ویتنامی و ولز