هم رسان: تا به حال پیش آمده است که بخواهید در یک مکالمه در پیام رسان iMessage مطلبی را جستجو کنید. از این پس می توانید در داخل iMessage از این قابلیت استفاده کنید چرا که قابلیت اصلی غول جستجوی اینترنتی گوگل به اپلیکیشن پیام رسان اپل اضافه شده است. گوگل اپلیکیشن Search مخصوص آی او اس خود را به روزرسانی کرده است و به کاربران برنامه iMessage این اجازه را می دهد که مطالب مورد نظر خود را در اینترنت جستجو کنند و نتایج نمایش داده شده را از خود iMessage با دوستان خود به اشتراک بگذارند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، به نظر می رسد که این افزونه از Gboard الهام گرفته شده است، Gboard یک کیبورد متفرقه مخصوص آی او اس است که توسط خود گوگل توسعه یافته است. افزونه Google Search iMessage به کاربران اجازه می دهد تا با سرعت در اینترنت جستجو کنند و نتایج را در مکالمه های دوستان خود به اشتراک بگذارند. برای این کار تنها کافی است که کاربران موضوع مورد نظر خود را در کادر جستجو وارد کنند و یا این که بر روی دکمه ای برای اجرای یک نوع خاص از جستجو از جمله Food, Weather, Trending, Videos, Nearby و غیره ضربه بزنند.

Google Search به پیام رسان iMessage اضافه شدتمام نتایج نمایش داده شده شامل یک دکمه به اشتراک گذاری خواهند بود که در صورت ضربه زدنه به آن این نتیجه جستجو مستقیما به عنوان یک کارت به مکالمه اضافه خواهد شد. دریافت کننده نیز با ضربه زدن بر روی این کارت می تواند به نتیجه کامل جستجوی گوگل دسترسی داشته باشد.
گوگل در اقدامی مناسب تصمیم دارد بعضی از قابلیت های معرفی شده در Gboard را از طریق یک افزونه iMessage ارائه دهد چرا که همه کاربران دوست ندارند کیبورد اصلی آی او اس را کنار بگذارند و از یک کیبورد متفرقه استفاده کنند.
همچنین باید اشاره کنیم که این کار تعداد کاربران موتور جستجوی گوگل را افزایش می دهد چرا که می تواند کاربران یکی از اپلیکیشن های معروف اپل را به خود جلب کند.