هم رسان: پس از آن که گوگل گزارشی از شرکت امنیتی Checkpoint مبنی بر وجود یک بدافزار در اپلیکیشن ها که تبلیغات مستهجن را در بین بازی پخش می‌کردند دریافت کرد، 60 مورد از بازی‌های موجود در Google Play Store را حذف کرد.
به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، بخش نگران کننده این است که بیشتر بازی‌های آلوده به این بدافزار مخصوص کودکان هستند. این بدافزار Adult Swine نام دارد.
گزارش این شرکت امنیتی نشان می‌دهد این تبلیغات اغلب مربوط به فیلم‌های مستهجن هستند که به احتمال زیاد بسیاری از بزرگسالان وجود آن‌ها را در یک بازی موبایلی بسیار ناپسند می‌دانند و به هیچ وجه اجازه نمی‌دهند کودکانشان در معرض چنین فیلم‌هایی قرار بگیرند.
منبع این بدافزار از آگهی دهندگان مهم و بزرگ است که اجازه نمی‌دهند محتواهایشان به این شکل استفاده شوند. برخی از آگهی‌ها هم از مجموعه آگهی‌های خود بدافزار است که آگهی‌های مستهجن از آن نشات می‌گیرند.

به نظر می‌رسد این تصاویر مستهجن کافی نبوده و بدافزار از آگهی‌های فریبنده برای فریب کاربران استفاده می‌کند. این کاربران یک هشدار مبنی بر آلوده شده دستگاهشان به یک ویروس دریافت می‌کنند. در صورتی که آن‌ها بر روی این تبلیغات کلیک کنند، بدافزار آن‌ها را به Play Store هدایت می‌کند تا یک اپلیکیشن آنتی ویروس دانلود کنند که در واقع این اپلیکیشن نه تنها آنتی ویروس نیست بلکه حتی بدتر از آگهی‌های فریبنده است.
شرکت Checkpoint یافته‌های خود را به گوگل گزارش داده است. این شرکت اپلیکیشن های آلوده را از این فروشگاه اپلیکیشن حذف کرده است. گوگل در بیانیه‌ای اعلام کرد:»ما اپلیکیشن های آلوده را از فروشگاه Play حذف کردیم، حساب کاربری ارائه دهندگان این آگهی‌های مستهجن را غیر فعال کردیم و به افرادی که این اپلیکیشن ها را نصب کرده‌اند هشدارهای جدی می‌دهیم که هر چه زودتر آن‌ها را لغو نصب کنند.»