هم رسان: اگر شما از آن دسته افرادی هستید که با باز و بسته کردن لپ تاپ خود مشکل دارید، احتمالاً از پتنت جدید گوگل برای سری نوت بوک های پیکسل استقبال خواهید کرد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از انگجت، گوگل اخیراً پتنتی به نام Notebook Computer with Motorized Display Positioning را به ثبت رسانده است. این پتنت لولایی را نشان می دهد که مجهز به یک موتور است و می تواند نمایشگر را به صورت خودکار و تنها با یک ضربه بر بالای رایانه، باز کند. در این پتنت همچنین به حسگرهایی اشاره شده که می توانند کاربر و همچنین چهره وی را از فاصله مشخصی تشخیص دهند و بدین ترتیب زاویه نمایشگر را نیز به صورت خودکار تنظیم کنند.

گوگل یک کروم بوک مجهز به لولای موتور دار توسعه دادبا وجود اینکه باز شدن خودکار لپ تاپ برای افراد تا حدودی جنبه تنبلی دارد اما این قابلیت می تواند به افرادی که دچار معلولیت های حرکتی هستند کمک بزرگی کند. قابلیت دوم نیز جنبه های امیدوارکننده ای دارد. همانطور که در متن اصلی این پتنت اشاره شده، یک دوربین سلفی- کاربری با تشخیص چانه کاربر، زاویه مورد نظر را به موتور برای چرخش صفحه نمایش می دهد بنابراین صورت شما به صورت مستقیم با زاویه دوربین قرار می گیرد و زاویه دید بهتری را برای شما فراهم می کند. وب سایت Patently Mobile اخیراً این پتنت را که در سال 2013 به ثبت رسیده است، پیدا کرده است بنابراین این احتمال وجود دارد که پیکسل بوک بعدی با این قابلیت ارائه شود.