هم رسان: اگر بچه های شما از دستگاه های موبایلی اندروید استفاده می کنند، احتمالاً درباره نوع محتوای در دسترس آنها نگران هستید. گوگل در اوایل سال جاری قابلیت Family Link را معرفی کرد که امکان کنترل بیشتر والدین بر گوشی های اندرویدی بچه ها را فراهم می کند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، زمانی که این قابلیت معرفی شد، این امکان تنها از طریق دعوت وجود داشت اما گوگل اعلام کرد این قابلیت برای تمامی کاربران اندرویدی مهیا شده است. مسئولان گوگل اعلام کردند: «می خواهیم قابلیت Family Link که راه حلی برای جلب توجه بچه ها و والدین به اکوسیستم اندروید است را معرفی کنیم و از این کار بسیار خوشحال هستیم. این قابلیت در حال حاضر در ایالات متحده آمریکا بدون نیاز به هیچ گونه دعوتی موجود است. والدین می توانند یک حساب گوگل برای بچه های خود مستقیماً از تنظیمات اندروید ایجاد کنند و بعد با استفاده از Family Link حساب کاربری و دستگاه فرزند خود را مدیریت کنند.»

گوگل - Family Link
والدین با کمک این قابلیت می توانند نوع اپلیکیشن های مورد استفاده بچه ها را مدیریت کنند و اپلیکیشن هایی که آنها از Google Play Store دانلود می کنند را تائید یا مسدود کنند. والدین همچنین می توانند مدت زمانی که بچه ها با گوشی کار می کنند را متوجه شوند و محدودیت های روزانه برای آنها تعیین کنند.
همچنین گزینه ای برای تنظیم bedtime وجود دارد که به والدین اجازه می دهد در زمان انجام کارهای دیگر مانند مطالعه، انجام تکالیف، خواب و یا هر چیز دیگری از راه دور دستگاه گوشی را قفل کنند. اگر چه نسخه اصلی Family Link مخصوص کنترل دستگاه های اندرویدی طراحی شده اما گوگل اوایل امسال نسخه ای برای آی او اس منتشر کرده که والدین دارای گوشی های آی او اس نیز می توانند دستگاه های اندرویدی کودکان خود را مدیریت کنند.