هم رسان: Google Maps سوار شدن به قطار و اتوبوس را در مکان هایی که در حال بازدید از آنها هستید بسیار راحت کرده است، طبق گزارش تک کرانچ این اپلیکیشن به زودی در هر جایی از یک سفر طولانی شما را راهنمایی خواهد کرد و دقیقا زمان پیاده شدن از وسیله نقلیه را اعلام می کند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از انگجت، زمانی که این قابلیت اجرا شود، ظاهرا وقتی که شما به دنبال یافتن بهترین مسیر برای رسیدن به مقصد هستید، یک دکمه شروع در زیر صفحه نمایش خواهید یافت. زمانی که این دکمه را فشار دهید، با راه رفتن و یا حرکت وسیله نقلیه ای که سوار هستید، به روزرسانی های زنده ای درباره جایی که هستید نه تنها در اپلیکیشن بلکه در صفحه قفل اندرویدی خود دریافت خواهید کرد.

مطمئنا چنین قابلیتی در رفت و آمدهای روزمره شما کاربردی نخواهد داشت، اما در صورتی که به یک شهر، استان و یا کشور دیگر مسافرت می کنید که سیستم حمل و نقل آنها می تواند شما را گیج کند، این یک قابلیت فوق العاده خواهد بود. در صورتی که GPS و اینترنت موبایل شما فعال باشد، می توانید با یک نگاه به گوشی خود ببینید که در کجا هستید و یا اینکه منتظر گوشی خود باشید که ورود به مقصد را به شما اعلام کند. شما حتی می توانید در نقشه به عقب برگردید و مطمئن شوید که مسیر درستی را آمده اید. تک کرانچ می گوید این قابلیت به زودی فعال خواهد شد، البته می توانید همین حالا وارد اپلیکیشن خود شوید و این به روزرسانی را چک کنید، چرا که ممکن است این قابلیت برای گروهی از کاربران به صورت آزمایشی فعال شده باشد.
این ایده کاملا جدید نیست. یک اپلیکیشن حمل و نقل مستقل نیز یک قابلیت “Go” دارد که با شما در هر قدم از یک اتوبوس و یا قطار مترو همراهی می کند. با این حال اجرای این قابلیت توسط گوگل یک امتیاز کاملا مشخص خواهد داشت، و آن این که لازم نیست در گوشی های اندرویدی اپلیکیشن جدیدی را دانلود کنید.