هم رسان: اپلیکیشن های مسیریابی نظیر گوگل مپ در مشخص کردن مسیرها عملکرد خوبی دارند و به عنوان مثال به کاربران نشان می‌دهند که در کجا و کی باید بپیچند. اما به دلیل وجود کوچه‌ها و پیچ‌های کوچکی که به راحتی فراموش می‌شوند، ممکن است گاهی اوقات این دستورالعمل‌ها صد در صد روشن و واضح نباشند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، گوگل تلاش می‌کند این مشکل را برطرف سازد. همانطور که در سایت Android Police آمده به نظر می‌رسد گوگل تصاویری از نمای خیابان (Street View) را برای استفاده در حین مسیریابی جز به جز به نقشه خود اضافه کرده است. یعنی گوگل مپ به جای نمایش گرافیکی از بالا به پایین خیابان‌ها از تصاویر و عکس‌های نمای خیابان استفاده خواهد کرد تا در مسیریابی به کاربران خود کمک کند.

ممکن است در بعضی نشانی‌ها و خیابان‌های اصلی نشانه‌ها و علامت‌های خاصی مانند یک پوستر تبلیغاتی، ساختمانی با سقف روشن، فضای سبز و غیره وجود داشته باشد که کاربر به دنبال آن است و به کمک قابلیت تصاویر نمای خیابان می‌تواند به راحتی آن را پیدا کند. همانطور که Android Police اشاره می‌کند این قابلیت کاملاً جدید نیست و برای رابط وبی Maps در سال 2008 معرفی شده است. به همین دلیل حدس می‌زنیم در نهایت این قابلیت در نسخه موبایلی گوگل مپ اجرا شود.
در حال حاضر این قابلیت تنها در دستگاه‌های اندرویدی قابل اجرا است اما انتظار می‌رود به زودی در دستگاه‌های آی او اس نیز شاهد استفاده از این قابلیت باشیم.