هم رسان: طی گزارشی که در هفته گذشته مشخص شد، تعدادی از دستگاه‌های رایانه‌ای و دستگاه‌های موبایل تحت تأثیر آسیب پذیری هایی با نام Meltdown و Spectre قرار گرفته‌اند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، برخی از شرکت‌ها اقدام به اصلاح این موارد کرده‌اند اما به نظر می‌رسد گوگل قصد ندارد تمامی دستگاه‌های آلوده را مورد ملاحظه قرار دهد.
گوگل اخیراً فهرستی از کروم بوک هایی که تحت تأثیر آسیب پذیری Meltdown قرار گرفته بودند را منتشر کرد. همچنین در این فهرست گوگل مشخص کرد در مورد کدام دستگاه بسته امنیتی منتشر شده ا و در مورد کدام دستگاه اقدامی انجام نشده است. همچنین شرکت دستگاه‌هایی را که در وضعیت پایان حیات یا همان EoL قرار داشتند را نیز مشخص کرد. این به این معناست که هیچ به روزرسانی برای این دستگاه‌ها وجود نخواهد داشت زیرا دیگر عملاً پشتیبانی از آن‌ها صورت نمی‌گیرد.

اگر دستگاه شما در فهرست دستگاه‌های وضعیت EoL قرار گرفته باید در مورد این آسیب پذیری ها دقت زیادی داشته باشید و یا این که یک کروم بوک جدیدتر و ایمن‌تر خریداری کنید. گفته می‌شود دستگاه‌های خود گوگل از قبل در مقابل این آسیب پذیری ها محافظت شده بودند، بنابراین دارندگان این دستگاه‌ها می‌توانند با اطمینان خاطر با دستگاه‌های خود کار کنند. همچنین بسیاری از دستگاه‌های ساخت گوگل در وضعیت EoL قرار ندارند و در نتیجه تعداد کاربرانی که تحت این مراقبت‌ها قرار نگرفته‌اند بسیار کم است.